Muzyka

Deezer z darmowym dostępem na urządzeniach mobilnych. Beta-testy aplikacji na Maka

KK
Konrad Kozłowski
15

Konkurencja na rynku muzycznych usług streamingowych sprzyja użytkownikom. Po tym jak Spotify przedstawiło swój pomysł na darmowy model dostępu do biblioteki muzycznej na smartfonach i tabletach, odpowiedź Deezera musiała nadejść. Stało się to ponad 4 miesiące później, lecz nareszcie do tego doszło....

Konkurencja na rynku muzycznych usług streamingowych sprzyja użytkownikom. Po tym jak Spotify przedstawiło swój pomysł na darmowy model dostępu do biblioteki muzycznej na smartfonach i tabletach, odpowiedź Deezera musiała nadejść. Stało się to ponad 4 miesiące później, lecz nareszcie do tego doszło.

Oprócz darmowego dostępu z urządzeń mobilnych Deezer, które odpowiadają temu co oferuje Spotify, zaprezentował dziś także nowe funkcje w swoich aplikacjach. Jedną z nich jest Flow, mająca połączyć zasoby naszej lokalnej biblioteki z ofertą Deezera, w celu utworzenia niekończącej się playlisty przygotowanej specjalnie dla nas. "Radiowe playlisty" rozszerzą ułożone przez nas listy utworów o kawałki wybrane przez Edytorów, które mają doskonale współgrać z tymi już obecnymi.

Nowości to także usprawnienia do radia, na co składają się zaawansowana wyszukiwarka, nowe gatunki muzyczne oraz opcja poznawania nowych kawałków ze względu na nasze położenie. Wszystkie nowości łączy jedna wspólna cecha - brak limitów czasowych, więc słuchać muzyki możemy kiedy i ile tylko chcemy. Użytkownicy Premium+ posiadać będą jednak możliwość pomijania utworów, co niedostępne będzie dla użytkowników z planem Discovery.

Deezer przedstawia aplikacje na Maka. Według zapewnień Deezera, ma ona doskonale połączyć kolekcję utworów na dysku z tymi, które oferuje Deezer. Już dziś możecie zapisać się do testów aplikacji na specjalnej stronie. Wymagane jest jednak posiadanie płatnej subskrypcji Premium+, by móc z niej skorzystać. Czy ta sama sytuacja będzie miała miejsce po zakończeniu testów? Na to wygląda, a patrząc na bezpośrednią konkurencję jaką jest na przykład Spotify, taki ruch jest dla mnie zupełnie niezrozumiały.

Na obecną chwilę odnotować możemy brak jakichkolwiek informacji na temat aplikacji dla systemu Windows. Co prawda użytkownicy Windows 8 mogą skorzystać z tej, którą znajdziemy w Sklepie Windows (w czerwcu ma zostać ona solidnie zaktualizowana). Nie jest to jednak rozwiązanie, które odpowiada potrzebom użytkowników - większość z nich nadal zmuszona jest do skorzystania z wersji webowej serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu