4

Klasyk gatunku survival horror dostępny za darmo na Origin

Dead Space to gra, która na rynku pojawiła się już prawie 10 lat temu, ale jako prekursor gatunku nadal cieszy się sporym uznaniem wśród graczy. Świadczą o tym chociażby wysokie oceny na serwisie Metacrtic. Tym bardziej miło mi poinformować, że obecnie na platformie Origin można zgarnąć tę grę za darmo.

Dead Space w Origin On the House

Origin On the House (co można przetłumaczyć jako Origin na koszt firmy) to specjalna oferta, w ramach której EA co jakiś czas udostępnia za darmo gry lub dodatki do nich. Dzisiaj w ofercie pojawił się klasyk gatunku survival horror, czyli Dead Space, który w październiku będzie świętował 10 lat. Akcja ma miejsce w dalekiej przyszłości, nasz bohater, Isaac Clarke, będzie musiał zmierzyć się z hordami zombiaków. Nie są to jednak ludzie, ale różnego rodzaju formy obcych.

Do załogi statku USG Kellion dociera sygnał z prośbą o pomoc pochodzący z planetołamacza USG Ishimura. Statek rusza na ratunek, jednak na miejscu okazuje się, że cała załoga zginęła. Załoga Kellionu musi dowiedzieć się, co wydarzyło się na Ishimurze oraz wydostać się z piekła, które niedługo rozpęta się na pokładzie statku. (Wikipedia)

Sam tytuł nie jest może już najnowszy, ale jak na swoje lata oferował całkiem niezłą grafikę, a przy tym dysponuje świetną ścieżkę dźwiękową. Jeśli zatem macie ochotę na małą rozwałkę, to warto zalogować się na Origin i dorzucić Dead Space do swojej biblioteki gier. Możecie to zrobić przechodząc pod ten adres.