Gry

Dead Space to dopiero początek. Od EA dostaniemy jeszcze więcej darmowych gier

Mateusz Budzeń
Dead Space to dopiero początek. Od EA dostaniemy jeszcze więcej darmowych gier
13

Mimo, iż gry od Electronic Arts sprzedają się naprawdę znakomicie to wielu graczy uważa EA za najgorszą firmę w branży. Czy udostępnianie gier za darmo pomoże tej firmie odbudować swój wizerunek? Electronic Arts jest jedną z największych firm zajmujących się produkcją i wydawaniem gier komputerow...

Mimo, iż gry od Electronic Arts sprzedają się naprawdę znakomicie to wielu graczy uważa EA za najgorszą firmę w branży. Czy udostępnianie gier za darmo pomoże tej firmie odbudować swój wizerunek?

Electronic Arts jest jedną z największych firm zajmujących się produkcją i wydawaniem gier komputerowych. Wiele produkcji od EA uważanych jest dzisiaj za kultowe, a kolejne części takich serii jak FIFA czy Need for Speed cieszą się ogromną popularnością. Niestety, ale podejście do graczy jak do skarbonek bez dna sprawiło, że już kilkukrotnie Electronic Arts zostało ogłoszone najgorszą firmą w USA. Gracze zarzucają EA zniszczenie wielu świetnych gier, chore podejście do DLC oraz wydawanie niedopracowanych produktów. Z pewnością każdy zauważył, że tej firmie ostatnio chodziło głównie o odcinanie kolejnych kuponów na „odgrzewanych kotletach”, które nie wnosiły praktycznie nic nowego w porównaniu do przedniej odsłony. DLC do gier wydawane przez Electronic Arts przypominało bardziej specjalnie wycięte fragmenty z gry tylko po to by móc ponownie na danej produkcji zarobić.

Z nowego filmiku opublikowanego na oficjalnym kanale polskiego oddziału EA możemy dowiedzieć się, że udostępnienie Dead Space nie było jedynie jednorazowym wybrykiem. Podobne promocje moją pojawiać się w przyszłości, a za darmo nie dostaniemy z pewnością tylko prostych gierek, a produkcje równie rozbudowane jak Dead Space.
https://www.youtube.com/watch?v=4EA4RhiUqUs
Każda z udostępnionych za darmo gier będzie dostępna tylko przez określony czas. Jeśli ktoś będzie zainteresowany daną produkcją to powinien dodać ją do swojego konta jak najszybciej. Oczywiście gra z naszej biblioteki Origin nigdy nie zostanie usunięta, więc nie musimy jej instalować od razu po dodaniu.

W końcu ktoś w Electronic Arts zauważył, że obecna polityka firmy to jeden z najgorszych kierunków jaki został obrany w ciągu ostatnich lat. Z pewnością kilka nagród za najgorszą firmę w USA miało na to wpływ. Udostępnianie co jakiś czas darmowej gry ma ponownie przekonać do EA graczy. Jednak jeśli ta firma nie zmieni podejścia do wydawania nowych gier i sposobu traktowania graczy to nawet udostępnianie świetnych gier za darmo nie wiele pomoże. Patrząc na te niewielkie zmiany mam nadzieję, że w końcu Electronic Arts naprawdę się obudzi i całkowicie zmieni obecną chorą politykę.

Już teraz nie mogę się doczekać ogłoszenia kolejnej darmowej gry, która miejmy nadzieję będzie produkcją równie dobrą co Dead Space. Ja z chęcią zobaczył starego dobrego Need for Speeda Most Wanted.

Źródło: EA Polska
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu