Gry

Dead Space dostępny zupełnie za darmo dla użytkowników sklepu Origin

Mateusz Budzeń
Dead Space dostępny zupełnie za darmo dla użytkowników sklepu Origin
4

Promocje gier na Steam zdarzają się coraz częściej, co z pewnością pozytywnie wpływa na liczbę użytkowników sklepu Valve. EA chcąc przyciągnąć nowych klientów do swojego sklepu postanowiło stworzyć jedną z najlepszych promocji z jaką miałem do czynienia. Dead Space został udostępniony zupełnie za da...

Promocje gier na Steam zdarzają się coraz częściej, co z pewnością pozytywnie wpływa na liczbę użytkowników sklepu Valve. EA chcąc przyciągnąć nowych klientów do swojego sklepu postanowiło stworzyć jedną z najlepszych promocji z jaką miałem do czynienia. Dead Space został udostępniony zupełnie za darmo dla wszystkich użytkowników Origin.

Nie licząc drugiej części Wiedźmina nigdy nie kupiłem żadnej gry w dniu jej premiery. Wolałem poczekać jak cena spadnie, a dodatkowo gra dostanie kilka łatek poprawiających znalezione błędy. Zawsze z niecierpliwością wyglądam kolejnych ciekawych promocji, czy to na platformie Steam, czy w innych sklepach. Już kilka razy zdarzyło mi się kupić kilka gier jednocześnie jeśli cena była naprawdę atrakcyjna, chociaż jak do tej pory nie znalazłem czasu by przejść niektóre zakupione produkcje. Wyprzedaże gier na Steam zdarzają się coraz częściej, a oferowane w ramach promocji produkcje są coraz ciekawsze. Z pewnością ma to pozytywny wpływ na ciągle rosnącą liczbę użytkowników sklepu Valve. Firma Electronic Arts nie słynie z uczciwego podejścia do graczy, często traktujących ich jak skarbonki bez dna. Jednak EA ostatnio zaskoczyło mnie naprawdę pozytywnie wydając zupełnie za darmo Dead Space. Gra dostępna jest w sklepie Origin.

Dead Space jest wydaną w 2008 roku grą typu survival horror - jednym z ważniejszych jej aspektów jest próba przetrwania. Nasz główny bohater Isaac Clarke wyrusza na misję ratunkową mającą na celu pomoc załodze planetołamacza USG Ishimura. Na miejscu okazuje się, że nikt z załogi nie przetrwał. Natomiast władzę nad ciałami przejęła pasożytnicza rasa Necromorph. Od teraz główną misją inżyniera Isaaca Clarke jest przetrwanie oraz próba wydostania się z tego przerażającego miejsca.
http://www.youtube.com/watch?v=PRd-Qsm0_fA
Dead Space zdobył uznanie wśród graczy oraz wysokie oceny wśród recenzentów. Do plusów z pewnością możemy zaliczyć bardzo dobrą oprawę audiowizualną i świetny klimat, który sprawia, że Dead Space uważany jest za jedną z najlepszych produkcji swojego gatunku. Gra doczekała się już dwóch kontynuacji, które prezentują równie wysoki poziom. Bardzo możliwe, że już niedługo dowiemy się czegoś nowego na temat Dead Space 4.

Dead Space dostępny jest za darmo do 8 maja, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to warto się pośpieszyć. Ja swoją wersję już nabyłem i jeśli znajdę trochę wolnego czasu to od razu przystąpię do procesu instalacji. Mam nadzieję, że gra spełni moje dość duże nadzieje w niej pokładane. Firma EA przez wielu graczy uważana jest za najgorszą firmę w branży, która bardzo negatywnie wpływa na rynek gier. Osobiście też za nią nie przepadam, zwłaszcza za jej podejściem do DLC. Z chęcią zobaczyłbym kolejne równie świetne promocje, które na pewno pozytywnie wpłynęłyby na opinie graczy o Electronic Art.

Źródło: Origin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

origin