Gry

Rockstar odcina GTA Online od starych konsol

Kamil Świtalski
5

Coś się zaczyna, coś się kończy. Jeszcze w tym roku Rockstar Games przestanie wspierać GTA Online na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Gry sieciowe nie będą żyć wiecznie — a przynajmniej te na konsolach. Gracze na PC zawsze mogą obejść zamknięcie oficjalnych serwerów, ale konsolowcy zostają z niczym. GTA Online to stale rozwijany, rozbudowany, cieszący się ogromną popularnością moduł, który każdego kwartału przynosi Rockstar Games ogromne zyski. Jest na tyle dobrze, że już tej jesieni Grand Theft Auto V zawita na trzecią z kolei (!) generację konsol. Ale jeżeli gracie w GTA Online na PlayStation 3 albo Xboksie 360, to nie mam dla was dobrych wiadomości. Jeszcze w tym roku dostęp do gry zostanie Wam odcięty.

GTA Online dla PlayStation 3 i Xboksa 360 zostanie zamknięte jeszcze w tym roku

Jak poinformowało graczy Rockstar Games, 16 grudnia tego roku z PlayStation 3 i Xboksa 360 zniknie opcja zabawy online w Grand Theft Auto V. Co więcej — karty Shark Cash nie będą już sprzedawane dla tych platform po 16 września tego roku. Oczywiście odcięcie starych konsol od GTA Online nie oznacza żadnych zmian w trybie dla pojedynczego gracza. Wszyscy posiadacze gry wciąż będą mogli cieszyć się tamtejszą historią i bawić się w tej ogromnej piaskownicy.

Trochę ponad osiem lat — tyle potrwa wsparcie dla GTA Online na konsolach sprzed dwóch generacji. Dużo? Mało? Biorąc pod uwagę, że to stale rozwijana zabawa która cieszy się ogromną popularnością — można powiedzieć, że nie jest źle. Nie ma jednak żadnych danych dotyczących tego jaki procent graczy faktycznie uruchamia sieciowe potyczki w Grand Theft Auto na debiutujących ponad półtorej dekady temu konsolach. Zakładam jednak, że jest on na tyle niewielki na tle całości, że Rockstar Games postanowił wyciągnąć wtyczkę. Zatęsknicie?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu