E-commerce

Darmowe dostawy dla przesyłek za pobraniem w ramach Allegro Smart!

Grzegorz Ułan
Darmowe dostawy dla przesyłek za pobraniem w ramach Allegro Smart!
7

Zamawianie towarów w sieci z płatnością przy odbiorze, to nadal bardzo popularna forma zakupów w Polsce. Od 2 listopada również osoby preferujące tę formę uzyskają możliwość darmowych dostaw w ramach Allegro Smart!.

Allegro poinformowało na swoich stronach o kolejnych zmianach, jakie czekają nas na tej platformie sprzedażowej, zarówno dla sprzedających jak i kupujących.

Najważniejszą z tych zmian będzie dodanie do usługi Allegro Smart! zakupów za pobraniem. I tu od razu mamy ciekawostkę, klienci wybierający tę formę zakupów skorzystają z darmowych dostaw w promocji przez 4 miesiące za darmo, a od 1 marca 2021 roku będą ponosili w jej ramach opłatę w wysokości 3,99 zł.

Na tę chwilę opłatę za takie przesyłki ponosić będą sprzedawcy, podobnie jak za inne przesyłki kurierskie. Wyjątek będą tu stanowiły przesyłki, które klienci opłacą przy odbiorze w punkcie i na poczcie.

Za przesyłki kurierskie z płatnością przy odbiorze w ramach Allegro Smart!, jako sprzedający, zapłacisz nam 3,99 zł brutto, jak w przypadku pozostałych metod kurierskich, za które rozliczasz się bezpośrednio z nami.

Sprzedawcy będą mogli dodać metody pobraniowe do dostaw w ramach Allegro Smart! przy dostawach Allegro Kurier DPD pobranie, Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie oraz Allegro Punkty Poczta pobranie.

Kolejną zmianą obowiązującą od 2 listopada będzie zastąpienie dotychczas deklarowanego przez sprzedawców czasu dostawy tego samego dnia, na czas ustalony przez Allegro na podstawie realnego czasu, w jakim dany sprzedawca dostarczał towar dotychczas.

Weźmiemy pod uwagę te zamówienia, które klienci złożyli i opłacili do godziny podanej przez Ciebie w zakładce Wysyłka tego samego dnia i sprawdzimy, ile procent tych zamówień wyślesz tego samego dnia. Na początku będziemy wymagać, aby minimum 95% tych zamówień, zostało wysłanych zgodnie z Twoją deklaracją - tego samego dnia. Weźmiemy pod uwagę zamówienia z ostatnich 30 dni.

Z innych zmian dla sprzedawców, można jeszcze wymienić usunięcie z metod dostawy w ramach Allegro Smart!, metody - Paczkomaty 24/7. Ta zmiana jednak będzie obowiązywać dopiero od 4 stycznia 2021 roku, od tego dnia pozostanie tu jedynie metoda Allegro Paczkomaty InPost.

Z kolei dla kupujących, oprócz wspomnianych już darmowych dostaw za przesyłki pobraniowe, od 2 listopada będą mogli odbierać przesyłki w Paczkomatach i punktach odbioru UPS również w soboty. Warunkiem tu będzie wysyłka przez sprzedawców jeszcze w piątek przesyłek z ustawioną datą dostawy na poniedziałek.

Interesującą zmianą jest jeszcze jeden z nowych zapisów w Polityce Ochrony Prywatności:

Dodamy zapisy o możliwości blokowania botów oraz innych narzędzi informatycznych, które powodują nadmierne obciążenie systemów informatycznych podczas korzystania z Allegro, dodamy także w innych częściach regulaminu.

Wysyp botów monitorujących ceny i obciążających serwery Allegro zapowiadali internauci w reakcji na zablokowanie przez Allegro API, ale jak widać Allegro już się zabezpieczyło przed taką ewentualnością.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu