Podcast Antyweb Po Godzinach

Czy prasa umiera? Ten magazyn robi wszystko na przekór branży

Konrad Kozłowski
Czy prasa umiera? Ten magazyn robi wszystko na przekór branży
14

Jak czytacie prasę? Czy w ogóle jeszcze to robicie? Magazyn Pismo, który zadebiutował w 2018 r., postawił na wydanie papierowe, obszerne teksty, ale w Sieci czuje się jak ryba w wodzie.

Wydania papierowe tracą na znaczeniu, a nieobecni w Sieci nie mogą liczyć na zainteresowanie i kontynuowanie działalności. Niedawno pisałem, że radio - podobnie jak VOD - musi być obecne w Internecie jako podcasty, ponieważ ulotność materiałów emitowanych w klasyczny sposób jest zbyt duża. Swoboda i wybór to pryncypia dzisiejszych mediów, niezbędne jest diagnozowanie i wstrzeliwanie się w potrzeby użytkowników. Magazyn Pismo prowadzi także taką działalność, ale idzie też na przekór trendom i stawia przede wszystkim na wydanie papierowe.

O tym, jak nieduża redakcja i miesięcznik wydawany przez fundację funkcjonuje w XXI wieku, jak zaczęła się ta przygoda i jak ewoluował rynek prasy opowiada Barbara Sowa - szefowa wydań cyfrowych i audio Pisma. Okazuje się, że takie wydawnictwo nie dociera tylko do znacznie dojrzałych czytelników, ale wśród odbiorców 60% stanowią osoby poniżej 30 roku życia. To chyba pokazuje, że prognozy końca prasy drukowanej i klasycznych magazynów, tygodników czy dzienników są zdecydowanie przesadzone, ale co się zmienia i co będzie się zmieniać? Jak docierać do czytelników? Po więcej zapraszamy do najnowszego odcinka podcastu.

Czy prasa umiera? Drukowany Magazyn Pismo i XXI wiek

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast