Felietony

Czy korzystając z internetu interesują nas finanse? Specjalny raport mówi, że tak

Marcin Kamiński
Czy korzystając z internetu interesują nas finanse? Specjalny raport mówi, że tak
3

TNS Polska przeprowadziła badania wśród użytkowników internetu, czego wynikiem jest raport zatytułowany „Znajomość i korzystanie z portali finansowych”. Dzięki niemu dowiadujemy się, gdzie i jakich informacji na temat finansów poszukujemy w sieci. Czego posiadacze internetu poszukują w nim w związku...

TNS Polska przeprowadziła badania wśród użytkowników internetu, czego wynikiem jest raport zatytułowany „Znajomość i korzystanie z portali finansowych”. Dzięki niemu dowiadujemy się, gdzie i jakich informacji na temat finansów poszukujemy w sieci. Czego posiadacze internetu poszukują w nim w związku ze swoimi finansami? Zazwyczaj kursów walut, informacji o aktualnej sytuacji gospodarczej czy aktualnych przepisów podatkowych. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z raportu?

Raport „Znajomość i korzystanie z portali finansowych” autorstwa TNS Polska został stworzony na zamówienie portalu Money.pl i to właśnie ten serwis wskazuje jako lidera wśród serwisów finansowych. To właśnie na Money.pl najczęściej poszukujemy interesujących nas informacji o tematyce finansowej. Niewiele mniejszą popularnością cieszy się strona Bankier.pl. Warto zauważyć jednak, że 47% ankietowanych udzieliło twierdzącej odpowiedzi na pytanie „czy od czasu do czasu poszukujesz informacji finansowych i gospodarczych w internecie?”.

Czego blisko połowa użytkowników internetu poszukuje w sieci na temat finansów? Najczęściej kursów walut – takiej odpowiedzi udzieliło aż 68% ankietowanych. Niewiele mniej niż połowa respondentów poszukuje ogólnych informacji o sytuacji gospodarczej, a 37% informacji o podatkach. Informacje o przedsiębiorstwach i notowania giełdowe leżą w kręgu zainteresowania około 21-24% ankietowanych.

W skróconej wersji raportu naszą uwagę zwrócił dodatkowo slajd z bardzo podstawowym pytaniem: jaki jest cel korzystania przez Ciebie z internetu? Aż 80% osób udzieliło odpowiedzi, że korzystanie z poczty elektronicznej. Z kolei 73% ludzi łączy się z siecią w celu korzystania z mediów społecznościowych. To o trzy procent więcej, niż osób sprawdzających aktualne wiadomości, sport oraz pogodę. Warto zauważyć również wysoki odsetek użytkowników internetu robiących zakupy on-line – aż 50%.

Oto pełna wersja raportu:

Źródło grafiki: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetraportfinanse