Mobile

Czy jesteś uzależniony od swojego telefonu? [infografika]

TP
Tomasz Popielarczyk
7

Dla większości z nas telefony komórkowe już dawno przestały być jedynie narzędziem do komunikacji interpersonalnej. Wobec mnogości funkcji i zastosowań, do których obecnie możemy je wykorzystywać nie powinno to raczej nikogo dziwić. Proste urządzenia służące tylko do dzwonienia i sms-owania powoli o...

Dla większości z nas telefony komórkowe już dawno przestały być jedynie narzędziem do komunikacji interpersonalnej. Wobec mnogości funkcji i zastosowań, do których obecnie możemy je wykorzystywać nie powinno to raczej nikogo dziwić. Proste urządzenia służące tylko do dzwonienia i sms-owania powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca smartfonom, które chcąc, nie chcąc stanowią coraz większą część oferty operatorów komórkowych. Jak to się przekłada na życie codzienne?

...naturalnie rosnącym odsetkiem osób, które bez swoich telefonów nie mogą żyć. Według infografiki przygotowanej przez Cash Generator uzależnienie to problem, który może dotykać 49 proc. posiadaczy tego typu urządzeń. Zważywszy na to, że posiada je już przytłaczająca większość ludzi na świecie, problem jest dość duży. W dalszym ciągu znaczna większość najczęściej wysyła i odbiera za pomocą swoich telefonów SMS-y. Ale rośnie też liczba tych, którzy korzystają z internetu, serwisów społecznościowych i  funkcji multimedialnych oferowanych przez urządzenia.

Ciekawie wygląda też dziewięć scenariuszy, które wskazują na pewien problem z nadmiernym korzystaniem z telefonu. Naturalnie dla duże liczby osób jest on mocno związany z wykonywaną pracą, co niejako warunkuje intensywne użytkowanie. Może jednak warto czasem skorzystać z przycisku Power, o którego istnieniu niektórzy możliwe, że już zapomnieli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu