Felietony

Czy IIF zajmie się na poważnie Monetto?

Grzegorz Marczak
Czy IIF zajmie się na poważnie Monetto?
16

Po przeczytaniu artykułu w IDG na temat upadku Monetto oraz odpowiedzi Łukasza Banach nie mogłem powstrzymać się przed sprawdzaniem jak sytuacja wygląda naprawdę. Zadzwoniłem najpierw na telefon biura obsługi klienta - milczy, byłem cierpliwy próbowałem pół godziny i nic. Następnie zadzwoniłem pod n...

Po przeczytaniu artykułu w IDG na temat upadku Monetto oraz odpowiedzi Łukasza Banach nie mogłem powstrzymać się przed sprawdzaniem jak sytuacja wygląda naprawdę. Zadzwoniłem najpierw na telefon biura obsługi klienta - milczy, byłem cierpliwy próbowałem pół godziny i nic. Następnie zadzwoniłem pod numer pełnomocnika zarządu i usłyszałem komunikat "abonent czasowo niedostępny"

Przyznam, że kilka razy kontaktując się przez komunikator z Łukaszem (wtedy jeszcze nie było aż tak źle z monetto) dawałem się przekonać, że wszystko jest pod kontrolą, później jednak tłumaczenia wydawały mi się coraz bardziej niewiarygodne. To co jednak przeczytałem na IDG jako komentarz (od prezesa zarządu) do wpisu o upadającym Monetto oraz sytuacja obecna to dla mnie niepoważne traktowanie użytkowników (pod niepoważne można podstawić ostrzejsze sformułowania).

Przy startupie który nie ma do czynienia z pieniędzmi użytkowników brak odzewu ze strony help desku czy też brak kontaktu z pełnomocnikiem zarządu (jeśli takowy jest) nie jest to duży problem. Kiedy jednak mówimy o biznesie z pieniędzmi ludzi w tle i braku kontaktu z użytkownikami którzy tracą kapitał to sprawa robi się bardzo poważna.

W tej całej sytuacji dziwi mnie nieco postawa IIF, który do tej praktycznie nie komentuje tego co dzieje się wokół Monetto. Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem inwestora i dowiedziałem się, że komunikat w tej sprawie z pewnością zostanie wydany (mail z prośbą o komentarz od IDG prawdopodobnie trafił do osoby która jest na urlopie). Jaszcze jeden fakt jaki wynikł z rozmowy to, że Monetto będzie na pewno utrzymane przy życiu (co powinno być dobrą informacją dla ludzi którzy zainwestowali pieniądze). IIF wprawdzie nie chce jako inwestor angażować się w działalność operacyjną firmy (to dobrze o nich świadczy) ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji raczej nie ma wyjścia.

Z rozmowy wprost to nie wynikło ale zakładam, że możliwy jest scenariusz w którym IIF jako większościowy udziałowiec doprowadzi do bardzo dużych zmian w firmie zarządzającej monettto lub też po prostu zmieni tę firmę. Moim zdaniem im im prędzej usłyszymy jasny i klarowny komunikat od IIF tym lepiej ponieważ niepokój użytkowników serwisu narasta już chyba od kilku miesięcy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

social lendingmonetto