Felietony

Znak.pl ogłosił upadłość - kolejny sklep z elektroniką zamknięty

Grzegorz Marczak
Znak.pl ogłosił upadłość - kolejny sklep z elektroniką zamknięty
61

Właśnie na flakerze przeczytałem, że firma znak.pl ogłosiła upadłość. Początkowo nie chciałem wierzyć, ale komunikat na głównej stornie rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości Informujemy, że dnia 2009,03,03 ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. złożyło do sądu wniosek o upadłość z likwidacją. J...

Właśnie na flakerze przeczytałem, że firma znak.pl ogłosiła upadłość. Początkowo nie chciałem wierzyć, ale komunikat na głównej stornie rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości

Informujemy, że dnia 2009,03,03 ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. złożyło do sądu wniosek o upadłość z likwidacją.

Jest to kolejny sklep z elektroniką (głównie sprzęt komputerowy), który ostatnio został zamknięty. Jednak do tej firmy akurat mam duży sentyment ponieważ kupiłem w niej kilka komputerów i zawsze chwaliłem sobie dobrą obsługę i pomocny serwis co jak wiemy jest jednym z istotnych parametrów przy decyzji z której firmy kupimy sprzęt (szczególnie w czasach kiedy dobry PC kosztował 5-6 tysięcy PLN). Znak też poleciłem kilku znajomy (na szczęście było to jeszcze w 2007 roku) jak pewną firmę z dobrym poziomem obsługi.

W oficjalnej informacji na stornie możemy przeczytać, że głównym powodem był spadek sprzedaży który trwał nieustannie w roku 2008 a w roku 2009 sprzedaż spadła jeszcze o połowę. Co gorsza Znak pisze, że nie zdążył z restrukturyzacją firmy a obecnie panujący kryzys spowodował, że nie mogli znaleźć inwestora ani uzyskać pożyczki z banku.

W każdym razie znak kończy działalność "z twarzą" (nie zniknął nagle z sieci i nie zamknął chyba po cichu swoich placówek) jest jasna informacja dla klientów co będzie działo się w najbliższych tygodniach. Co robić w przypadku zamówionego sprzętu, wpłaconych pieniędzy, jak kontaktować się z firmą i serwisem itp.

Chętnie przeczytał bym jakieś analizy związane z sprzedażą elektroniki w naszym kraju - czy faktycznie rok 2008 był już początkiem kryzysu w tej branży w Polsce . Jak wyglądają cen i średnie marże w hurcie i detalicznej sprzedaży elektroniki użytkowej itp. Znacie jakieś źródła informacji na ten temat?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu