Android

Czy fizyczny przycisk Home w smartphonie wróci do łask?

12

Czy wspominałem już kiedyś na Antyweb jak nie znoszę przycisków pojemnościowych w urządzeniu takim jak smartphone lub tablet? Prawdopodobnie wspominałem, ale powtórzę to dzisiaj jeszcze raz. Skąd bierze się moja niechęć? Przede wszystkim z tego, że jestem osobą niepełnosprawną i trudno jest mi wybud...

Czy wspominałem już kiedyś na Antyweb jak nie znoszę przycisków pojemnościowych w urządzeniu takim jak smartphone lub tablet? Prawdopodobnie wspominałem, ale powtórzę to dzisiaj jeszcze raz. Skąd bierze się moja niechęć? Przede wszystkim z tego, że jestem osobą niepełnosprawną i trudno jest mi wybudzić telefon przy użyciu bocznego lub górnego klawisza zasilania. W telefonach z przyciskami pojemnościowymi jest to natomiast jedyna metoda obudzenia telefonu. Z kolei przycisk Home, który według mnie jest dużo wygodniejszy, do niedawna w segmencie androidowych smartphone'ów był stosowany głównie przez Samsunga oraz nieistniejącą już markę Sony Ericsson. Tegoroczne targi MWC w Barcelonie dają jednak nadzieję na zmianę tego stanu.

Koreański gigant - LG zaprezentował podczas wystawy kilka modeli tegorocznych smartphone'ów, ze swojej oferty, z których każdy wyposażony jest w klasyczny przycisk Home. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale według mnie LG będzie marką której popularność znaczenie stopniowo wzrastać w najbliższym czasie.


Źródło: Engadget

Biorąc pod uwagę, że fizyczny przycisk Home obecny jest również w modelach Samsunga oraz startującego właśnie Sony, osoby takie jak ja, niekoniecznie niepełnosprawni, a po prostu użytkownicy preferujący fizyczny Home, będą w tym roku mieli trochę więcej modeli do wyboru.

Kto z Was mógłby napisać że temat tutaj poruszany to mówiąc kolokwialnie „pierdoły”. Uwierzcie mi jednak, że komfort korzystania z telefonu, szczególnie w pracy zawodowej, oszczędza nam wielu stresów. Te urządzenie towarzyszy nam w wielu miejscach, w których nie mamy ze sobą komputera. Dlatego też praca z nim musi być komfortowa.

Ja bynajmniej nie uważam, że fizyczny Home jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Uważam jednak że należy się nam jako klientom wybór. Rozumiem, że produkcja smartphone'a z pojemnościowymi przyciskami jest tańsza, a co za tym idzie, bardziej zyskowna. Skoro jednak na rynku istnieje taka różnorodność urządzeń to naprawdę te kilka modeli nie powinno stanowić problemu. Nawet za cenę jakiejś dopłaty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SonyLGsmartphoneSamsung