Google

Czego szukaliśmy w 2013 roku? Google odpowiada

Konrad Kozłowski
Czego szukaliśmy w 2013 roku? Google odpowiada
7

Jak co roku, Google zaprezentowało nam podsumowanie historii wyszukiwań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na specjalnej stronie internetowej znajdziemy przygotowany z tej okazji film podsumowujący rok 2013, zestawienie najpopularniejszych stu haseł, które wstukiwaliśmy w wyszukiwarkę oraz listy z rapor...

Jak co roku, Google zaprezentowało nam podsumowanie historii wyszukiwań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na specjalnej stronie internetowej znajdziemy przygotowany z tej okazji film podsumowujący rok 2013, zestawienie najpopularniejszych stu haseł, które wstukiwaliśmy w wyszukiwarkę oraz listy z raportami w Trendach Google.

Wśród tych ostatnich dojrzymy wiele polskich, nie zawsze jednak pozytywnych, akcentów. Na liście najszybciej zdobywających popularność haseł znajdziemy bowiem "nc+", z czym doskonale skojarzymy spore zamieszanie po połączeniu dwóch platform cyfrowych. Niespodzianką nie jest 8. lokata "nju mobile" - nowość na rynku telekomunikacyjnym przebiła nawet niezwykle popularnego "harlem shake'a". Spadający trend na facebooka również znalazł swoje odzwierciedlenie w statystykach wyszukiwarki, gdyż na naszym podwórku trzecim najczęściej zadawanym pytaniem było "jak usunąć fb?".

Trendy na świecie bęziemy mogli podziwiać dzięki zaznaczonym na modelu kuli ziemskiej kropkom - w łatwy sposób poznamy najpopularniejsze hasła w zachodniej i wschodniej Europie oraz innych kontynentach. Z naszego kraju wyszczególnione zostały dwa miasta: Warszawa i Kraków. Google postanowiło także zaprezntować najważniejsze dla użytkowników Google+, którymi podzielili się oni na portalu korzystając z hashtaga #my2013. Nie zabrakło tam wielu zdjęć z humorem oraz pięknych widoków.

Na mozaice fotografii znaleźć zaś można setkę najpopularniejszych globalnie haseł z Google. Z tematyki technologicznej warto zwrócić uwagę między innymi na pięćdziesiąte miejsce "Windowsa 8.1", dziewiętnaste "Xboxa One", dwudzieste pierwsze "Nexusa 5" oraz jedenaste "iOS-a 7". Co ciekawe, Google nie wyszczególniło w żaden sposób pozycji numer jeden, dlatego by poznać najpopularniejsze hasło musimy sami przeklikać się przez zestawienie - czekamy na Wasze spostrzeżenia w komentarzach :)

Zachęcam też do zapoznania się z zaledwie półtoraminutowym filmem, w którym Google zawarło najważniejsze wydarzenia z kończącego się właśnie roku.

Google Zeitgeist 2013.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google