Akcja Partnerska

Czarny Piątek doskonałą okazją, żeby... nauczyć się czegoś nowego

TP
Tomasz Popielarczyk
3

Black Friday wszystkim kojarzy się z obniżkami, rabatami, promocjami i tym podobnymi. Cóż, skłamałbym, pisząc, że ten tekst nie dotyczy jednej z nich. Jednocześnie jest on jednak zachętą do uczenia się i rozwijania. Trudno bowiem wydać pieniądze lepiej niż po prostu inwestując je w siebie.

Truizmem byłoby pisać, że inwestowanie w siebie to najbardziej opłacalna inwestycja w życiu. Każdy zresztą ma na pewno własne zdanie na ten temat - na ogół skorygowane przez pokłady determinacji i samodyscypliny w nim drzemiące (lub ich brak). Nie zmienia to jednak faktu, że żyjąc w czasach czwartej rewolucji przemysłowej i czytając o tych wszystkich innowacjach realizowanych na naszych oczach, trudno nie czuć presji do rozwijania się. Jeżeli ją zignorujemy, możemy za kilka lat obudzić się w świecie autonomicznych samochodów, obsługujących w sklepach robotów, gdzie cyfryzacja przenika do absolutnie każdego obszaru naszego życia. I najgorsze, co wtedy możemy powiedzieć to, parafrazując klasyka: "w tym kraju (świecie) nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem".

Skąd ten patetyczny wstęp? Pewnie chcę Wam coś wcisnąć, niczym wpychający ubłocone buciory między drzwi a futrynę akwizytor? Jak wiecie, współpracujemy z Udemy - chyba najbardziej wypełnioną po brzegi wiedzą platformą w sieci. Regularnie proponujemy Wam kolejne kursy w naprawdę fajnych cenach. Tym razem jest jednak inaczej - z okazji Czarnego Piątku Udemy rozdaje kursy za darmo!

Właściwie cały katalog przeceniono na kwotę 34,99 zł. To dość często spotykana tutaj cena. Kupując jednak jakiś kurs w dniach 22-23 listopada, otrzymujemy drugi... za darmo. Odbierzemy go nieco później, bo w dniach 26-27 listopada. Podsumowując zatem, otrzymujemy dostęp do dwóch kursów za 35 zł. To po 17,5 zł za sztukę.

Ok, ale jakie produkty wybrać? Możliwości są ogromne, bo kursów na Udemy jest całe mnóstwo. My chcielibyśmy Wam zarekomendować trzy.

Unreal Engine 4 Mastery: Create Multiplayer Games with C++

Blisko 15 tys. zapisanych osób, średnia ocen 4,5 i... ponad 17 godzin wideo. Kurs wprowadza nas do C++, a także uczy obsługi silnika Unreal Engine 4. Jego autorem jest... inżynier Epic Games, a więc firmy, która stworzyła Unreal Engine. Zresztą Epic zaaprobował to szkolenie. Trudno o lepszą rekomendację.

Czego się tutaj uczymy? Właściwie samych najważniejszych elementów. W trakcie całego kursu zbudujemy dwie gry multiplayer. Dodamy do nich przeciwników i zaprojektujemy różne typy sztucznej inteligencji dla nich. Zaimplementujemy dodatkowe mechaniki, jak power-upy, bronie, klasy postaci itp. To właściwie zalążek - więcej znajdziecie w opisie samego kursu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów do nauki programowania w C++ pod Unreal Engine.

Instagram 2018 - droga do sukcesu w Social Media

Dość świeży i będący mocno na czasie kurs. Kto nie chciałby zarabiać na wrzucaniu selfie do internetu? A nawet jeżeli nie marzymy o życiu internetowego celebryty, z pewnością poprawimy swoją atrakcyjność na rynku pracy, jeżeli jesteśmy marketingowcem, PR-owcem, social-media managerem. Kurs pokazuje, jak optymalnie budować swój profil i idący za tym wizerunek sieciowy. Wiele treści skierowano do kompletnych laików (np. instrukcja obsługi Stories). Ale nie zabrakło też bardziej zaawansowanych elementów, jak szkolenia z Instagram Ads Marketing. Wszystko to ma sprawić, że szybko zbudujemy liczne grono odbiorców i zasypiemy ich treścią w spójny, przemyślany oraz pomysłowy sposób. A potem?

Potem zawsze możemy sprzedać nasz profil jakiemuś producentowi wanien... ;)

Photoshop CC od podstaw MEGAPACK

Trzecia propozycja jest adresowana do bardziej artystycznych dusz. Jeżeli zawsze marzyliście o tym, żeby nauczyć się rysować i robić to również na komputerze (z użyciem tabletu), jest to solidna, 9-godzinna piguła wiedzy, która powinna Wam mocno ułatwić zadanie. Kurs jest dość nowy, więc nie ma jeszcze zbyt wielu ocen - pierwsze komentarze sugerują jednak, że warto się nim zainteresować. Zresztą nawet jeżeli Wam się nie spodoba, macie zawsze 30 dni na zwrot.

Jak sama nazwa wskazuje, duży nacisk położono tutaj na naukę obsługi Photoshopa, ale pojawiło się też sporo lekcji adresowanych do użytkowników GIMP-a. Większość treści jest jednak uniwersalna, bo dotyczy po prostu tworzenia grafiki 2D, rysowania i digital paintingu. Przyznam się szczerze, że sam ostrzę sobie zęby na ten kurs, bo zawsze chciałem spróować swoich sił w tym kierunku. Być może to dobra okazja.

 

Wszystkie powyższe (i wiele innych) kursy są dostępne w cenie 34,99 złotych. Jak wspomniałem, kupując je w dniach 22-23 listopada, będziecie mogli w dniach 26-27 listopada wybrać dowolny inny kurs i otrzymać go za darmo.

-

Materiał powstał we współpracy z Udemy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: