5

Gry z PlayStation Portable wciąż będzie można kupić po zamknięciu sklepu konsoli

Jeszcze nie wszystko stracone. Nawet po zamknięciu PlayStation Store na PSP, można będzie kupić cyfrowe gry dla platformy.

Już za chwileczkę, już za momencik. Sony zamyka swój cyfrowy sklep z grami i aplikacjami dla PlayStation Portable — ich najbardziej udanej konsoli przenośnej, jaką kiedykolwiek zrobili. Kiedy usłyszeliśmy o tym po raz pierwszy – było dużo płaczu i smutku, co raczej nikogo dziwić nie powinno. Koniec pewnej ery, koniec dostępu do części gier — a poza tym na starcie mówiło się o zamknięciu również sklepów dla dwóch innych konsol: Vity oraz PlayStation 3. Po wielkim niezadowoleniu fanów, Sony zmieniło zasady gry — a teraz możemy dowiedzieć się o nich coś więcej.

Gry na PlayStation Portable w wersji cyfrowej wciąż kupimy na PlayStation 3 oraz PS Vita

Dzisiaj oficjalna data zamknięcia PlayStation Store. Ile osób zatęskni za cyfrowym sklepikiem Sony? Biorąc pod uwagę skalę piractwa która dotknęła ten sprzęt oraz fakt, że debiutował on w czasach kiedy pudełkowa dystrybucja trzymała się bardzo mocno — prawdopodobnie niewielu. Ale prawdą jest, że wciąż wiele treści nie będzie już można kupić. Jeżeli jednak spóźnicie się z zakupami, a macie dostęp do PlayStation 3 albo PS Vita, to będziecie mogli jeszcze kupić. Wcześniej Sony się tym nie chwaliło, ale teraz można o tym przeczytać w najnowszym regulaminie:

Co to oznacza dla Ciebie?
Gdy w 2016 r. zostało zamknięte PlayStation®Store na PlayStation®Portable (PSP), nadal można było wyszukiwać i dokonywać zakupów w grach. Od 6 lipca 2021 r. nie będzie już możliwości wyszukiwania i robienia zakupów w grach.

A co z materiałami na PSP, które już posiadasz?
Nadal będzie można pobrać wcześniej zakupione materiały na PSP. Wcześniej zakupione materiały PSP można pobrać do systemu PSP, korzystając z listy pobierania w urządzeniu.

A co z zawartością PSP, którą można kupić w sklepach na PS3 i PS Vita?
Nadal będzie można kupować materiały na PSP dostępne w sklepach na PS3 i PS Vita i grać w nie. Nie będzie jednak można kupować materiałów na PSP w sklepie w grze.

Lepszy rydz, niż nic.