45

Cudowny medalik na antyweb – Google WTF?

Kto zgadnie na podstawie jakich słów kluczowych Google wyświetla mi reklamę Cudownego Medalika (obrazek w drugiej części postu po kliknięciu na „czytaj całość”)? To tylko przykład tego dlaczego w opinii wielu osób google w języku polskim „po prostu nie daje rady” z reklamami graficznymi (i nie tylko). Wprawdzie nie klikałem na reklamę więc nie wiem […]

Kto zgadnie na podstawie jakich słów kluczowych Google wyświetla mi reklamę Cudownego Medalika (obrazek w drugiej części postu po kliknięciu na „czytaj całość”)?

To tylko przykład tego dlaczego w opinii wielu osób google w języku polskim „po prostu nie daje rady” z reklamami graficznymi (i nie tylko). Wprawdzie nie klikałem na reklamę więc nie wiem dokąd ona prowadzi (ostatni raz jak wykryli przy moich astronomicznych zarobkach dwa kliknięcia w reklamę na blogu to dostałem ostrzeżenie), ale sama jej forma jest wystarczająca aby stwierdzić, że to pomyłka.AntyWeb

Cokolwiek nie spowodowało pojawienie się cudownego medalika na antyweb.pl świadczy jednak o jakiejś słabość systemu reklamowego google. Wprawdzie mogę sobie wyobrazić sytuację w której ktoś pomyłkowo dobrał złe słowa kluczowe (na przykład „społeczność” itp) dla swojej reklam – czy jednak powinienem szukać usprawiedliwień dla mało precyzyjnego systemu reklamy?

Myślę, że w najbliższych miesiącach zacznę testować polskie produkty zbliżone do adsense (podobne usługi z tego co pamiętam oferuje interia i wp), nawet jeśli opłacalność ich nie będzie na wyższym poziomie to może uda mi się uniknąć „medalików” i innych reklam tego typu?

Amen!