Akcja Partnerska

Creative Outlier Air Sports - eleganckie prawdziwie bezprzewodowe słuchawki

KK
Konrad Kozłowski
17

Kilka lat temu były obiektem marzeń wielu użytkowników, dziś są gadżetem, na który może sobie pozwolić niemal każdy. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to jedno z najbardziej pożądanych urządzeń w ostatnim czasie i nie ma co się temu wcale dziwić, bo uwolnienie się od przewodów wcale nie musi oznaczać dzisiaj rezygnacji z jakości dźwięku, rozmów i swobody w kwestii czasu słuchania muzyki. Wybierając Creative Outlier Air Sports decydujemy się na ładnie prezentujące się i dobrze wykonane słuchawki, które skrywają więcej dodatkowych i przydatnych funkcji, niż mogłoby się nam wydawać. I będą udanie służyć nie tylko osobom aktywnym.

Oglądając futurystyczne seriale lub filmy napatrzymy się na wiele technologii, które dopiero powstają, upowszechniają się lub nadal pozostają w sferze planów. Spokojnie, nie będzie mówić o teleportacji, ale bardziej przyziemnych rzeczach, jak autonomiczne auta, deskolotki czy… prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. Te pierwsze już pojawiają się na drogach wielu miast, a za kilka lat mogą znacząco zmienić całe społeczeństwo. Te drugie to oczywiście gadżet znany z filmu Powrót do przyszłości - deskorolka pozbawiona kółek potrafiąca utrzymać się w powietrzu i pozwalająca na przemieszczanie się dopiero jest opracowywana, ale któregoś dnia z pewnością znajdzie się wśród innych zabawek na sklepowych półkach. Gdy na ekranie widzieliśmy lata temu pojedyncze słuchawki w uszach bohaterów, dzięki którym mogli rozmawiać i słuchać muzyki bezprzewodowo, to wydawało się to takie futurystyczne. Oprócz zachwytów pojawiały się też obiekcje, co do jakości dźwięku i wytrzymałości takich zestawów słuchawkowych. Przecież tak niewielkie urządzenia nie mogą być w stanie działać przez kilka godzin.

A jednak w 2020 roku możemy zapomnieć o plączących się przewodach i skupić na dźwiękach, które docierają do ucha bez kabli. Skąd dopisek prawdziwie bezprzewodowe? Ci, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z takim określeniem mogą się nad tym mocno zastanawiać, bo na rynku nie brakowało do tej pory bezprzewodowych słuchawek. Najczęściej były to jednak zestawy nauszne, które posiadały pałąk albo mniejsze słuchawki połączone przewodem zwisającym z przodu lub spoczywającym na karku. Mogłoby się wydawać, że taka cecha sprawi, iż słuchawki będą bezpieczniejsze do noszenia, ponieważ maleją szanse na zgubienie pojedynczych pchełek. Jeśli jednak słuchawki są odpowiednio zaprojektowane, to ich wypadnięcie z ucha wcale nie będzie tak prawdopodobne. Ale od początku, skoro już wiemy, z jaką kategorią akcesorium mamy do czynienia.

Creative Outlier Air Sports należą właśnie do grupy słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. W zestawie znajdują się dwie niepołączone fizycznie w żaden sposób słuchawki oraz etui. Kolorystyka słuchawek jest na tyle uniwersalna, że będą one pasować kobietom i mężczyznom w strojach eleganckich i sportowych. Są to słuchawki dokanałowe, co oznacza, że integralnym elementem zestawu są też dodatkowe gumowe nakładki pozwalające dopasować słuchawki do naszych potrzeb - podnoszą komfort noszenia słuchawek i pozwalają uniknąć wypadnięcia ich z uszu także, a może przede wszystkim, podczas wykonywania ćwiczeń, biegania czy jazdy na rowerze. Od razu Was uspokoję - nie musicie obawiać się wilgoci, bo słuchawki posiadają certyfikat wodoodporności klasy IPX5, więc pot czy opady deszczu nie będą dla nich żadnym zagrożeniem.

Wbudowane w słuchawki akumulatory zapewniają pracę przez około 10 godzin, w czasie których możecie słuchać muzyki, podcastów, audiobooków czy rozmawiać przez telefon. Nie zabrakło bowiem mikrofonów, które znajdują się w obydwu słuchawkach, a to zapewnia odpowiednią jakość i głośność naszego głosu dla drugiej strony. Za jakość dźwięku odpowiedzialne są w dużej mierze membrany grafenowym o średnicy 5,6 mm, które zajmują się szczegółową reprodukcją i głębią dźwięku. Creative Outlier Air Sports działają oczywiście w oparciu o technologię Bluetooth 5.0, a do transmisji dźwięku wykorzystywane są takie kodeki jak aptX i AAC. Zasięg wynosi do 10 metrów.

Przy średnim użytkowaniu około 2-3 godziny dziennie słuchawki bez dodatkowego ładowania będą nam więc służyć przez kilka dni. Sytuacja znacząco ulega zmianie, gdy słuchawki będą przebywać w ładującym etui. Wbudowany w etui akumulator umożliwia dodatkowe dwukrotne naładowanie do pełna słuchawek, więc bez zewnętrznego źródła zasilania duża część osób będzie używać Creative Outlier Air Sports przez cały tydzień. Miłym dodatkiem jest natomiast opcja uczynienia etui powerbankiem dla innych urządzeń - port USB na boku etui pozwoli podłączyć dowolne inne mobilne urządzenie, które może wymagać naładowania.

Wyczerpany do zera akumulator w telefonie nie musi więc oznaczać braku kontaktu z innymi, bo etui będące głównie schowkiem na słuchawki może okazać się świetnym kołem ratunkowym. Samo etui wykonane jest z aluminium i waży zaledwie 54 g. Jest na tyle lekkie, że czasem mając je w kieszeni kurtki można zapomnieć, że ono tam jest. Futerał posiada oczywiście dedykowane miejsca na słuchawki, gdzie będą się ładować. Dzięki magnetycznym wkładkom słuchawki pozostaną na miejscu nawet wtedy, gdy etui będzie otwarte. Słuchawki ładują się 1-2 godziny (w zależności od stopnia rozładowania).

Do naszej dyspozycji jest także jeszcze jedna świetna cecha słuchawek Creative, którą ośmielę się nawet nazwać 2 w 1. Wszystko dlatego, że jej działanie zależne jest od smartfonu, do którego podłączymy słuchawki, ponieważ będzie to miało wpływ z jakiego głosowego asystenta będzie korzystać. Słuchawki współpracują bowiem z Siri obecną na iPhonie i iPadzie, a także z Asystentem Google, z którego de facto można korzystać na obydwu platformach.

W czasie, gdy telefon przebywa w kieszeni, opasce czy plecaku, odbieranie połączeń, wysyłanie SMS-ów, sprawdzanie powiadomień czy zadawanie pytań o mniej lub bardziej skomplikowane sprawy może odbywać się głosowo, bezwzrokowo i W bezdotykowo. W przypadku Siri w dalszym ciągu wymagana jest znajomość języka angielskiego, ale Asystent Google radzi już sobie całkiem nieźle w polskiej wersji, więc nawiązanie kontaktu czy zdobycie informacji po prostu zadając pytanie głosowe jest jak najbardziej możliwe. Używam takiej metody na co dzień do wykonywania wielu zadań i trudno byłoby mi z tego już teraz tak naprawdę zrezygnować. 

Z komend głosowych można korzystać w celu sterowania odtwarzaniem czy do zmiany poziomu głośności, ale jeśli jest to niemożliwe (nie możemy wydać komendy) lub nie chcemy tego robić, to można skorzystać z przycisków fizycznych znajdujących się na samych słuchawkach. Zatrzymanie odtwarzania czy zmiana piosenki są bardzo łatwe i w zasięgu każdego. 

W pudełku, oprócz wspomnianych słuchawek, futerału oraz trzech różnych rozmiarów gumowych końcówek, obecny jest także przewód USB-A na USB-C do ładowania etui oraz materiałowy mankiet, który umożliwi zamocowanie zestawu na nadgarstku nas czas ćwiczeń. Słuchawki Creative Outlier Air Sports kupicie za około 290 zł.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Creative

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu