Moje przemyślenia

Cosnowego.pl - Tomasz Lis i NextWeb Media pokażą, że internet może być miejsce na dobre jakościowo dziennikarstwo

Grzegorz Marczak
Cosnowego.pl - Tomasz Lis i NextWeb Media pokażą, że internet może być miejsce na dobre jakościowo dziennikarstwo
48

Jestem właśnie na konferencji forum IAB podczas której Tomasz Lis opowiedział o starzeniu się klasycznych mediów w tym również Telewizji. Telewizja według Lisa TV starzeje się coraz szybciej, średnia wiekowa widzów oglądających wiadomości to 50 lat, jeszcze gorzej wygląda to w US. Udziały rynkow...

Jestem właśnie na konferencji forum IAB podczas której Tomasz Lis opowiedział o starzeniu się klasycznych mediów w tym również Telewizji. Telewizja według Lisa TV starzeje się coraz szybciej, średnia wiekowa widzów oglądających wiadomości to 50 lat, jeszcze gorzej wygląda to w US.

Udziały rynkowy największych stacji telewizyjnych systematycznie spada choć w Polsce i tak nie jest tak źle.

Później Lis przeszedł do lekkiej krytyki polskich treści gdzie jak to określił, jesteśmy ciągle robieni w konia tytułami w stylu "Polak w FC Barcelonie". Opowiedział też, że jako wydawca w portalu Onet.pl (byłą taka akcja przez jeden dzień) robił dokładnie wszystko to co jest zaprzeczeniem dziennikarstwa.

Po przejechaniu się dość konkretnym po tabloidowym internecie przeszedł do bloku reklamowego zapowiadając swoje dzieło. Idealistyczne w którym treści nie będą naciągane, w którym będzie odbywać się realna debata z szacunkiem dla odmiennych poglądów. Gdzie będzie można pokazać internet jako miejsce na dobre jakościowe dziennikarstwo i dobrą polską debatę.

I właśnie taki projekt powstaje przy udziale NextWeb Media twórcy między innymi sieci blogowej blomedia.pl. Start portalu/serwisu zapowiedziany jest na styczeń 2012 - adres strony to cosnoweb.pl

Z mniej oficjalnych rozmów dowiedziałem się, że model biznesowy nie zakłada sprzedaży czy też odsprzedaży treści do portali. Nikt nie będzie więc budował zaplecza, do którego będzie można outsourcować działania redakcji portali. Na dziś to pewnie jest prawda.

Mam nadzieję, że podczas targów dowiem się szczegółów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu