Apple

Coraz gęstsza atmosfera wokół iPada Plus - pojawiają się już akcesoria

Jakub Szczęsny
Coraz gęstsza atmosfera wokół iPada Plus - pojawiają się już akcesoria
25

12-calowy iPad wzbudza wiele emocji - właściwie jak każde urządzenie od Apple. Nic dziwnego, gdyż Apple potrzebuje obecnie większego tabletu głównie za sprawą premier dwóch nieco większych już urządzeń iPhone. Dzięki phabletowi od Apple, znaczenie iPada Mini drastycznie zmalało - szczególnie, że ryn...

12-calowy iPad wzbudza wiele emocji - właściwie jak każde urządzenie od Apple. Nic dziwnego, gdyż Apple potrzebuje obecnie większego tabletu głównie za sprawą premier dwóch nieco większych już urządzeń iPhone. Dzięki phabletowi od Apple, znaczenie iPada Mini drastycznie zmalało - szczególnie, że rynek tego rodzaju sprzętu zwolnił.

Doniesienia z Francji mówią jasno - 12-calowy iPad jest w drodze. Podobnie, jak w przypadku telefonów od Apple, wszystko rozbija się o akcesoria, dzięki którym dowiadujemy się często o tym, jak będzie wyglądać nadchodzące urządzenie. Porównując etui z tymi dla iPada Air 2 wskazuje na to, że układ klawiszy do zarządzania głośnością i zasilaniem są bardzo podobne. Jednak występuje pewna różnica - w rozmiarze. Wychodzi na to, że owe akcesorium będzie pasować jedynie do 12-calowego tabletu.

Poprzednie przecieki informowały o tym, że większy iPad będzie posiadać 4 głośniki - po dwa u góry i u dołu. To by wyjaśniało, dlaczego etui dla iPada Plus różni się w kilku miejscach od tego dla iPada Air 2.

W najnowszych informacjach o większym iPadzie cały czas używa się nazwy "Plus". I tak jest najbezpieczniej, gdyż bardzo prawdopodobne jest to, że Apple zachowa ład w nazewnictwie swoich iUrządzeń. Jednak nie jest to absolutnie przesądzone i podczas premiery mimo wszystko możemy być bardzo zaskoczeni.

Wiele mówi się także o rysiku dla iPada Plus i będzie to najzupełniej normalne podejście producenta. Rysik to świetne narzędzie do obsługi urządzenia dotykowego - jeżeli tylko Apple przyłoży się do tematu, możemy spodziewać się naprawdę ciekawego stylusa. Kiedy premiera? Analitycy mówią o drugim kwartale tego roku - kwiecień? Czyżby iPad Plus miał wystartować razem z Apple Watchem? Niewykluczone.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPadApple Watch