Moje przemyślenia

Co ZUS robi na targach CeBIT? Targach nowych technologii

GM
Grzegorz Marczak
34

Magdalena Zawadaa wrzuciła na Facebooka zdjęcie stoiska ZUS na targach CeBIT z pytaniem co oni tam robią? Pytanie bardzo słuszne bo CeBIT to targi nowoczesnych technologii a wybaczcie to określenie w żaden sposób nie pasuje mi do ZUS-u. I szczerze mówiąc i będąc brutalnym wolałbym aby ta organiz...

Magdalena Zawadaa wrzuciła na Facebooka zdjęcie stoiska ZUS na targach CeBIT z pytaniem co oni tam robią? Pytanie bardzo słuszne bo CeBIT to targi nowoczesnych technologii a wybaczcie to określenie w żaden sposób nie pasuje mi do ZUS-u. I szczerze mówiąc i będąc brutalnym wolałbym aby ta organizacja każdą złotówkę przeznaczała na realizacje swoich zobowiązań wobec ubezpieczonych niż na jeżdżenie po targach i promocje.

Na stronach ZUS-u znalazłem oficjalny komunikat w którym chwalą się swoim stoiskiem i teoretycznie tłumaczą co tam robią

Pośród szeregu nowoczesnych rozwiązań, które oferuje cała plejada firm z branży IT, elektroniki, czy AGD trudno skupić uwagę gości targów rozwiązaniami z zakresu e-administracji. ZUS-owi jednak się udało. Zainteresowaliśmy ludzi tym, co dla nich powinno być najistotniejsze - ich przyszłością. W ciągu krótkich pięciu minut odwiedzający nasze stoisko mogą zapoznać się z historią, która może być historią ich życia. W krótką drogę do przyszłości i przeszłości zaprasza avatar ZUS, który w miarę opowiadania historii przechodzi przemianę z 70-latki w kobietę 30-letnią. Ta historia to właśnie przyczynek do przemyśleń na temat siebie w przyszłości. W przemyśleniach tych, nam Polakom, jest pomocna Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Z jej pomocą wszak możemy monitorować stan swojego konta emerytalnego, z którego skorzystamy po przejściu na emeryturę. I to jest klucz do odczytania idei z jaką na targi się udaliśmy.

Pytanie jedna pozostaje otwarte co na międzynarodowych targach robi ZUS który oferuje usługę i rozwiązanie szyte na miarę pod Polski rynek. Powiedzmy też, że rozwiązania te jeszcze muszą sporo udowodnić zanim zostaną okrzyknięte wielkim sukcesem i będą miały prawo być gdziekolwiek promowane.

Jeśli ZUS i jego rozwiązania technologiczne są naszym dobre eksportowym to zaczynam się bać o resztę świata...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Cebitzus