Felietony

Co ZUS robi na targach CeBIT? Targach nowych technologii

Grzegorz Marczak
Co ZUS robi na targach CeBIT? Targach nowych technologii
34

Magdalena Zawadaa wrzuciła na Facebooka zdjęcie stoiska ZUS na targach CeBIT z pytaniem co oni tam robią? Pytanie bardzo słuszne bo CeBIT to targi nowoczesnych technologii a wybaczcie to określenie w żaden sposób nie pasuje mi do ZUS-u. I szczerze mówiąc i będąc brutalnym wolałbym aby ta organiz...

Magdalena Zawadaa wrzuciła na Facebooka zdjęcie stoiska ZUS na targach CeBIT z pytaniem co oni tam robią? Pytanie bardzo słuszne bo CeBIT to targi nowoczesnych technologii a wybaczcie to określenie w żaden sposób nie pasuje mi do ZUS-u. I szczerze mówiąc i będąc brutalnym wolałbym aby ta organizacja każdą złotówkę przeznaczała na realizacje swoich zobowiązań wobec ubezpieczonych niż na jeżdżenie po targach i promocje.

Na stronach ZUS-u znalazłem oficjalny komunikat w którym chwalą się swoim stoiskiem i teoretycznie tłumaczą co tam robią

Pośród szeregu nowoczesnych rozwiązań, które oferuje cała plejada firm z branży IT, elektroniki, czy AGD trudno skupić uwagę gości targów rozwiązaniami z zakresu e-administracji. ZUS-owi jednak się udało. Zainteresowaliśmy ludzi tym, co dla nich powinno być najistotniejsze - ich przyszłością. W ciągu krótkich pięciu minut odwiedzający nasze stoisko mogą zapoznać się z historią, która może być historią ich życia. W krótką drogę do przyszłości i przeszłości zaprasza avatar ZUS, który w miarę opowiadania historii przechodzi przemianę z 70-latki w kobietę 30-letnią. Ta historia to właśnie przyczynek do przemyśleń na temat siebie w przyszłości. W przemyśleniach tych, nam Polakom, jest pomocna Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Z jej pomocą wszak możemy monitorować stan swojego konta emerytalnego, z którego skorzystamy po przejściu na emeryturę. I to jest klucz do odczytania idei z jaką na targi się udaliśmy.

Pytanie jedna pozostaje otwarte co na międzynarodowych targach robi ZUS który oferuje usługę i rozwiązanie szyte na miarę pod Polski rynek. Powiedzmy też, że rozwiązania te jeszcze muszą sporo udowodnić zanim zostaną okrzyknięte wielkim sukcesem i będą miały prawo być gdziekolwiek promowane.

Jeśli ZUS i jego rozwiązania technologiczne są naszym dobre eksportowym to zaczynam się bać o resztę świata...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Cebitzus