Wideo

Co ten Converse? Wsadzili efekt gitarowy do trampka [od Natalii]

PW
Paweł Winiarski
Kliknij, aby włączyć dźwięk
2

Wah-wah, czyli tak zwana kaczka, to jeden z tych efektów, z których jako gitarzysta-amator praktycznie nigdy nie korzystam. Nie mój klimat, nie moje solówki, widziałem jednak magików, którzy świetnie sobie z nim radzili. Firma Cute Circuit zaprojektowała All Wah, które używa sensorów do badania p...

Wah-wah, czyli tak zwana kaczka, to jeden z tych efektów, z których jako gitarzysta-amator praktycznie nigdy nie korzystam. Nie mój klimat, nie moje solówki, widziałem jednak magików, którzy świetnie sobie z nim radzili.

Firma Cute Circuit zaprojektowała All Wah, które używa sensorów do badania płaszczyzny podeszwy buta i za pomocą BT wysyła dane do Wah Boxa. Sprzęt wsadzono do…trampka Conversa i to jeden z ciekawszych pomysłów na wearable, jakie ostatnio widziałem. Niestety brzmi słabo, traktowałbym to więc raczej jako ciekawostkę niż urządzenie, z którego będą korzystać gitarzyści. Choć na facebookowej grupie Doradztwo gitarowe widziałem już pewne żarty:

Kirk będzie w 7 niebie. Będzie mógł latać jak idiota po scenie nawet podczas gry!

Pomysł nie jest nowy, ale dopiero teraz podłapały go serwisy technologiczne. Rzućcie okiem na podobne rozwiązanie, które pokazywano 3 lata temu.

ps. Natalia siedzi z nami w biurze i jest naszym redakcyjnym „dobrym duchem”. Bardzo często podsyła nam fajne filmiki z YT, postanowiliśmy więc umieszczać je na łamach Antyweba – stąd też nazwa cyklu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

od natalii