Microsoft

Co Microsoft kryje pod nazwą RM-1090?

Jakub Szczęsny
Co Microsoft kryje pod nazwą RM-1090?
16

Na razie mamy lekki przestój w informacjach o nowych urządzeniach Microsoftu, jednak w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dane o nowym sprzęcie, który będzie należał do najważniejszej w Windows Phone linii produktó. RM-1090 zadebiutował własnie na stronach FCC i udowadnia nam, że Microsoft naprawdę nie p...

Na razie mamy lekki przestój w informacjach o nowych urządzeniach Microsoftu, jednak w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dane o nowym sprzęcie, który będzie należał do najważniejszej w Windows Phone linii produktó. RM-1090 zadebiutował własnie na stronach FCC i udowadnia nam, że Microsoft naprawdę nie próżnuje.

Po raz pierwszy, Lumia z oznaczeniem RM-1090 i 1091 pojawiła się w bazie Adduplex. Co dla nas będzie nieco smutne, urządzenia tego nie ujrzymy w Europie, gdyż będzie ono skierowane głównie na rynki azjatyckie. Telefon ma cechować się ekranem qHD (960 x 540) przy około 5-calowym ekranie, co można wywnioskować z rozmiarów urządzenia. Wiadomo także, iż sprzęt obsłuży dwie karty SIM, a systemem operacyjnym będzie oczywiście Windows Phone 8.1 GDR1.

Poza Stanami, urządzenie obsłuży takie technologie łączności komórkowej jak GSM/GPRS/EGPRS 900/1800, HSUPA/WCDMA 900/2100. Najprawdopodobniej nie będzie to zupełnie nowy model Lumii, lecz "kontynuator" któregoś istniejącego modelu trzeciej generacji i wszystko wskazuje na to, iż będzie to pomost między telefonami 630 i 730. Czyli można się spodziewać, że RM-1090 będzie 630-tką na sterydach, z większym ekranem i odrobinę lepszą rozdzielczością ekranu. Absolutną nowością jest jednak fakt, iż w telefonie zastosowano niespotykaną dotąd baterkę BL-L4A, na temat której nie wiadomo nic, jednak ja osobiście mam co do niej wielkie nadzieje. Uważam, że baterie obok "koronkowej" specyfikacji jest tak samo ważna, bo to ona w pewnym sensie definiuje urządzenie mobilne. Miejmy nadzieję, że będzie ona pojemna i wydajna.

Co jeszcze pokaże Microsoft? Cóż, oprócz Smartwatcha, który nadchodzi wielkimi krokami i... nie wiemy o nim właściwie nic, osoby skupione wokół Windows Phone wyczekują jeszcze jednego ważnego telefonu, sukcesora Lumii 1020. Otrzymywaliśmy nie tak dawno informacje, że Microsoft pracuje już nad tym urządzeniem i w najbliższym czasie możemy się spodziewać wysypu danych na ten temat.

Grafika: 1, 2

Źródło: FCC, Adduplex

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindows PhoneLumia