Polska

Wynajem samochodów dostawczych i hulajnóg to dziś kwestia aplikacji na smartfonie

Konrad Kozłowski
Wynajem samochodów dostawczych i hulajnóg to dziś kwestia aplikacji na smartfonie
1

Citybee to auta dostawcze i hulajnogi wynajmowane na minuty przez aplikację w wielu miastach Polski. Sprawdzamy ofertę i jej szczegóły.

Co to jest Citybee?

Najprościej rzecz ujmując Citybee jest aplikacją mobilną, która pozwala wypożyczać na minuty hulajnogi elektryczne i samochody dostawcze prosto z telefonu. W przypadku hulajnogi obowiązuje opłata startowa oraz konkretna stawka za minutę użytkowania pojazdu. W przypadku aut ważne są dwie kwoty: 0,89 zł za minutę wypożyczenia. Rozliczenia prowadzone są przez aplikację, a do założenia konta potrzebne są prawo jazdy (kat B w przypadku samochodów dostawczych) oraz karta płatnicza. Podanie danych karty jest niezbędne, by rozpocząć korzystanie z usługi.

Po utworzeniu konta w aplikacji znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, jak liczba oraz rodzaj dostępnych pojazdów w okolicy. Możliwe jest zdalne zarezerwowanie jednego z nich, jeszcze zanim znajdziemy się w okolicy hulajnogi czy pojazdu. Pojazdy odblokowujemy zdalnie. W przypadku aut otwieramy je za pomocą aplikacji i silnik uruchamiamy kluczem, który znajduje się i czeka na nas w środku.

W ofercie Citybee znajdują się auta dostawcze, które bywają najbardziej potrzebnym rodzajem pojazdu w przypadku większych zakupów czy przeprowadzek. Zamiast polegać na innych, wydzwaniać po znajomych, którzy mają do dyspozycji takie auta albo opłacać ekipy od przeprowadzek, można samodzielnie zorganizować transport. To bywa najszybszym i najprostszym sposobem na przewiezienie większego mebla do mieszkania, szczególnie, gdy jesteśmy zdani na siebie.

W jakich miastach Citybee jest dostępne?

Lista miast jest jednocześnie listą lokalizacji, gdzie można pozostawiać wypożyczone auta w wyznaczonej strefie Citybee. Nie ma problemów z przemieszczaniem się po całym kraju, ale wypożyczenie musi zakończyć się w wyznaczonym obszarze.  W tym momencie można podróżować między Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Trójmiastem, Śląskiem, Poznaniem, Łodzią, Lublinem, Białymstokiem i Bydgoszczą.

Hulajnogi Citybee można wypożyczać tylko w Warszawie.

Oficjalny cennik Citybee

Wypożyczenie hulajnogi elektrycznej Citybee kosztuje 2,50 zł na start, natomiast za każdą minutę użytkowania płacimy 0,45 zł.

Cena za minutę wypożyczenia dostawczaka wynosi 0,89 zł i ta stawka obowiązuje przez pierwsze 47 minut od chwili rozpoczęcia wypożyczenia. W przypadku wypożyczenia trwającego 47-59 minut zapłacimy tyle samo. Za godzinę stawka wynosi dokładnie 41,90 zł. W przypadku wypożyczenia na cały dzień zapłacimy 189 zł (od 4 godzin i 24 min wypożyczenia w górę, co oznacza że opłata za wypożyczenie na 4 godziny i 25 minut kosztuje tyle samo, co na cały dzień). A więc za 12 dni wynajmu zapłacimy tyle samo co, za np. 27 dni wynajmu.

W cenie usługi otrzymujemy parkingi Citybee, ubezpieczenie oraz paliwo.

Citybee na tle konkurencji

Największym konkurentem Citybee jest Traficar, który posiada w swojej ofercie samochody dostawcze. Te można znaleźć między innymi na parkingach sklepów sieci IKEA. Porównanie cenników nie jest łatwe, ponieważ Traficar rozlicza klientó na podstawie przejechanych kilometrów, a nie czasu, o ile nie interesuje nas wynajem na 24 godziny i dłużej. Na start Traficar kosztuje 2,99 zł i 1,70 zł/km (Renault Kangoo, Renault Kangoo Z.E.) lub 2,40 zł/km Citroen Jumper, Fiat Ducato). Jeśli interesuje nas wynajmem na dłużej, to zapłacimy 90 zł lub 159 zł za dobę. W obydwu przypadkach przejechany kilometr kosztuje wtedy 0,60 zł. 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu