Facebook

Chwilę po Androidzie, lecz Facebook aktualizuje Messengera także dla iOS

KK
Konrad Kozłowski
10

Wzorem ostatniej aktualizacji Messengera dla Androida, Facebook zaserwował nam dziś uaktualnienie tej aplikacji dla iPhone'a. Tutaj również do czynienia mamy z ułatwieniem prowadzenia rozmów grupowych, a wprowadzone przed kilkoma dniami nowości w Messengerze dla Androida, znalazły swoje odzwierciedl...

Wzorem ostatniej aktualizacji Messengera dla Androida, Facebook zaserwował nam dziś uaktualnienie tej aplikacji dla iPhone'a. Tutaj również do czynienia mamy z ułatwieniem prowadzenia rozmów grupowych, a wprowadzone przed kilkoma dniami nowości w Messengerze dla Androida, znalazły swoje odzwierciedlenie w wersj dla iOS-a.

Po zaktualizowaniu aplikacji i jej otwarciu zosteniemy od razu poinformowani o dostępności nowej funkcji w aplikacji. Zorientujemy się także, że na dolnym panelu pojawiła się kolejna zakładka właśnie pod nazwą "Grupy". Po przejściu do niej zastaniemy znany widok - każda z przypiętych konwersacji grupowych przedstawiona jest w formie karty, na której widoczne są takie informacje jak nazwa grupy, awatar oraz imiona biorących w niej udział użytkowników.

Każdą z konwersacji możemy odpiąć z tego ekranu, a po tapnięciu na "Przypnij" wczytana zostanie pełna lista wszystkich rozmó grupowych przeprowadzonych do tej pory. W odróżnieniu od Messengera na Androida, naturalnie nie mamy tutaj możliwości otworzenia dymku z czatem, a funkcja wyciszenia powiadomień dostępna jest dopiero po przejściu do konkretnej z konwersacji.

Byłem nieco zdziwiony pojawieniem się tych rozszerzonych funkcjonalności w aplikacji dla Androida w pierwszej kolejności, ponieważ do tej pory Facebook przyzwyczaił nas do czego innego. Nie zmienia to jednak faktu, że te kilka dni opóźnienia nie zrobiło większej różnicy - od dziś użytkownicy iPhone'ów i iPodów touch bez problemu mogą w łatwy sposób tworzyć konwersacje grupowe i do nich powracać. Takie aktualizacje bardzo mi się podobają, ponieważ rzeczywiście przyspieszają i sprawiają korzystanie z aplikacji bardziej wygodnym. Jestem niezmiernie ciekaw co takiego Facebook zaplanował w takiej sytuacji dla WhatsApp, bo pewne plany już na pewno w głowach Marka i jego inżynierów się rysują.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu