Moje przemyślenia

Chrome przygotowuje interfejs pod tablety - Google zajmie kolejny rynek?

Szymon Barczak
Chrome przygotowuje interfejs pod tablety - Google zajmie kolejny rynek?
1

Jeden z internautów, będący w ścisłym kontakcie z deweloperami z Google Chrome Team opublikował na swoim profilu w Google+ wideo przedstawiające obecny stan prac nad dotykowym interfejsem przeglądarki. W sieci pojawiły się natychmiast spekulacje na temat stworzenia własnego tabletu przez giganta. Mo...

Jeden z internautów, będący w ścisłym kontakcie z deweloperami z Google Chrome Team opublikował na swoim profilu w Google+ wideo przedstawiające obecny stan prac nad dotykowym interfejsem przeglądarki. W sieci pojawiły się natychmiast spekulacje na temat stworzenia własnego tabletu przez giganta. Moim zdaniem jednak nowy interfejs trafi jako alternatywny do ChromeOS, który w dalszej kolejności będzie mógł być wykorzystywany nie tylko na Chromebookach z dotykowym ekranem, ale także i tabletach produkowanych przez partnerów Google'a.

Chromebooki produkowane są na chwilę obecną przez Samsunga i Acera. Są to standardowe netbooki, charakteryzujące się po prostu tym, że mają wgrane ChromeOS oraz układ klawiszy dopasowany do tego właśnie systemu. Wydaje mi się, że Google ma plan związany z rozszerzeniem zasięgu ChromeOS. Nie dość, że wciąż wypuszczane są aktualizacje systemu, to budowany jest także interfejs dotykowy.

Aplikacje webowe i trzymanie danych w chmurze staje się trendem. Nie wszystkie aplikacje da się na obecną chwilę przenieść do internetu, ale Google ma świadomość, że za kilka lat ta sytuacja się zmieni. Oferowane łącza są coraz szybsze, a dostęp do sieci, w tym mobilny coraz bardziej dostępny. Z tego powodu gigant inwestuje w swój najnowszy, przyszłościowy projekt, który będzie mógł zasilić nie tylko standardowe netbooki, ale także i hybrydy netbooka i tabletu typu Asus Transformer.

Wystarczy sobie tylko wyobrazić - podczas normalnej pracy jako netbook ChromeOS przyjmuje standardową postać desktopową, a po odłączeniu ekranu od docka interfejs zmienia się na dotykowy, taki jak na zaprezentowanym powyżej wideo. Wizja nie jest wcale aż tak odległa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromeChrome OS