Chrome

Chrome powie Ci kiedy ktoś grzebał w twojej przeglądarce

Filip Żyro
Chrome powie Ci kiedy ktoś grzebał w twojej przeglądarce
10

Znacie to uczucie, gdy wszystko na waszym komputerze jest pozmieniane, a daliście komuś dojść do niego dosłownie tylko na chwilę? Odpalasz przeglądarkę, a tu dziesięć nowych toolbarów. Część z nas zna to uczucie i wie, że może ono doprowadzić do szaleństwa. Tym bardziej, gdy jeszcze musimy dojść, kt...

Znacie to uczucie, gdy wszystko na waszym komputerze jest pozmieniane, a daliście komuś dojść do niego dosłownie tylko na chwilę? Odpalasz przeglądarkę, a tu dziesięć nowych toolbarów. Część z nas zna to uczucie i wie, że może ono doprowadzić do szaleństwa. Tym bardziej, gdy jeszcze musimy dojść, które ustawienia zostały pozmieniane przez szkodliwe oprogramowanie ściągnięte na nasz sprzęt. Na szczęście niedługo w przeglądarce Chrome pojawi się zmiana, która ma zapobiec nieprzyjemnej niespodziance.

Deweloperzy przeglądarki poinformowali na blogu, że wprowadzają powiadomienie, które będzie wyskakiwało przy uruchomieniu, gdy ustawienia zostaną zmienione przez szkodliwe oprogramowanie bez wiedzy użytkownika. Według inżynierów Googla jest to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów przez użytkowników przeglądarek. Nowa opcja jest rozszerzeniem rozwiązania wprowadzonego w październiku zeszłego roku, które pozwalało przywrócić Chrome’a do ustawień fabrycznych. Powiadomienie o zmianach w naszej przeglądarce będzie wyglądało tak, jak na grafice poniżej i jednocześnie umożliwi wyłączenie szkodliwego rozszerzenie i przywrócenia Chrome’a do wersji pierwotnej.

Należy jednak pamiętać, że wciśnięcie przycisku „reset” wyłączy również rozszerzenia zainstalowane przez użytkownika. Aby przywrócić nasze aplikacje do Chrome’a musimy rozwinąć opcje w prawym górnym rogu, wejść w ustawienia i ręcznie zaznaczyć, które chcemy by pozostały włączone. Co prawda jest to małe usprawnienie, które jednak może zatrzymać lawinę nieprzyjemnych wydarzeń, albo po prostu pomoże zaoszczędzić nam czas, które normalnie poświecilibyśmy na szukanie szkodliwego oprogramowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu