Przeglądarki internetowe

Chrome nareszcie polubi się z Windowsem i pozwoli zmienić menadżera haseł

Konrad Kozłowski
Chrome nareszcie polubi się z Windowsem i pozwoli zmienić menadżera haseł
5

Google ma już chyba za sobą etap budowania systemu wewnątrz systemu - przeglądarka Chrome posiadała przecież tryb Chrome OS, z którego można było skorzystać na komputerze z Windows. To już za nami - teraz Google otwiera się na inne rozwiązania - chce być bliżej systemu operacyjnego i innych aplikacji.

Powiadomienia z Chrome w Windows 10

Muszę przyznać, że niesamowicie wyczekuję tej chwili. Kilka usług i aplikacji, od których otrzymuję powiadomienia, wysyła je używając wbudowanego systemu notyfikacji. Takie jasne karty w prawym dolnym rogu powiadamiają o nowych wiadomościach na Slacku czy w Gmailu. Wygląda jednak na to, że Google zdecyduje się na integrację z Windows 10 i tamtejszym centrum powiadomień. To zdecydowanie będzie dobra decyzja, ponieważ niezależnie od źródła wszystkie najważniejsze informacje będą dostępne w nowym miejscu i nic nie będzie znikać bezpowrotnie.

Chrome 64 pozwoli na eksport danych logowania

Ta funkcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy myślą o zmianie menadżera haseł. Jeżeli nie planujecie więcej korzystać z wbudowanego w Chrome rozwiązania, to włączając flagę eksportowania haseł (chrome://flags/#password-export) udajcie się do ustawień i sekcji, gdzie zarządza się hasłami, a tam pod przyciskiem z wielokropkiem pojawi się możliwość eksportu danych do pliku csv. Taki plik odpowiednio zinterpretują Lastpass czy 1Password, wiec szybka zmiana menadżera haseł staje się faktem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu