Chrome

Google na Androidzie pozwoli podejrzeć strony przed otworzeniem

Krzysztof Rojek
Google na Androidzie pozwoli podejrzeć strony przed otworzeniem
11

Nowa funkcja mobilnej przeglądarki Google Chrome pozwala na podejrzenie treści strony przed jej otwarciem.

Chrome, od lat lider jeżeli chodzi o przeglądarki mobilne. Nie oznacza to jednak, że firma spoczywa na laurach i pozwala sobie odebrać prowadzenie, pozwalając konkurencji wprowadzać lepsze od swoich funkcje. Wręcz przeciwnie - nie ma tygodnia byśmy nie słyszeli informacji o tym, że do Chrome'a trafiają jakieś ciekawe i przydatne nowości. Tym razem do wersji 89 trafia funkcja, która z pewnością ucieszy wielu użytkowników telefonów.

Chrome pozwoli podejrzeć stronę zanim się ją otworzy

Jeżeli przeglądacie strony, takie jak główne portale informacyjne, zapewne wielokrotnie mieliście chęć na szybko zapoznać się z nieco większą częścią artykułu ze otwierania całości, ponieważ to zajmuje czas (szczególnie w przypadku słabszych smartfonów). Dla takich osób Google przygotowało specjalną funkcję. Dzięki niej możliwe będzie "podejrzenie" strony przed jej otworzeniem. W ten sposób możliwe będzie przeczytanie tytułu, leadu i pierwszych kilku zdań, na podstawie których będziemy mogli zorientować się, czy chcemy np. dany artykuł zachować sobie do przeczytania na później.

Dla osób śledzących rozwój oprogramowania z Mountain View, wprowadzenie takiej funkcji nie jest żadnym zaskoczeniem. Google testowało ją już w wersjach Dev i Canary swojej przeglądarki już od 2018 r. Jeżeli funkcja się przyjmie i użytkownicy rzeczywiście będą z niej korzystać, być może niedługo zobaczymy ją także w innych przeglądarkach.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu