Felietony

Chomikowcy - szykujcie się do szybkiej zmiany haseł

Grzegorz Marczak
Chomikowcy - szykujcie się do szybkiej zmiany haseł
15

Według niebezpiecznik.pl na wolności jest 2 miliony loginów i haseł do serwisu chomikuj.pl. Nie jest to kara za wymienianie się nielegalnymi treściami, filmami i grami ale skutek prawdopodobnie niedbalstwa autorów serwisu. Dlatego jeśli macie na chomikuj.pl konto to polecam szybką zmianę bo c...

Według niebezpiecznik.pl na wolności jest 2 miliony loginów i haseł do serwisu chomikuj.pl. Nie jest to kara za wymienianie się nielegalnymi treściami, filmami i grami ale skutek prawdopodobnie niedbalstwa autorów serwisu.

Dlatego jeśli macie na chomikuj.pl konto to polecam szybką zmianę bo cena za te 2 miliony haseł na razie ok 15 tysięcy złotych, ale przy odpowiednich negocjacjach zakładam, że pójdzie za dużo mniejszą kwotę (tym bardziej, że to tylko loginy i hasła, bez adresów email).

Jak właściciel bazy dobrał się do chomikuj.pl możecie przeczytać sobie na niebezpieczni.pl - w skrócie użył prostackiej metody brute-force (czyli automat do zgadywania haseł) przed którą jak widać serwis nie był zabezpieczony. Czym grozi utrata hasła tłumaczyć nie trzeba, a szczególnie kiedy tego samego hasła używaliśmy w innych serwisach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu