Świat

Chiny limitują czas spędzony na grach on-line

Grzegorz Marczak
Chiny limitują czas spędzony na grach on-line
0

Rząd Chiński uruchomił kampanie, która ma na celu ograniczenie godzin jakie "nieletni" spędzają na grach on-line. Nowe regulacje, które wejdą w życie w poniedziałek nakładają na producentów gier w chinach obowiązek wprowadzenia kontroli liczby godzin spędzonych na graniu w internecie. Każdy gra...


Rząd Chiński uruchomił kampanie, która ma na celu ograniczenie godzin jakie "nieletni" spędzają na grach on-line.

Nowe regulacje, które wejdą w życie w poniedziałek nakładają na producentów gier w chinach obowiązek wprowadzenia kontroli liczby godzin spędzonych na graniu w internecie. Każdy gracz poniżej 18 roku życia po 3 godzinach grania będzie poinformowany o tym aby przestać grać i zasugerowane mu będą ćwiczenia fizyczne.

Jeśli osoba grająca nie zastosuje się do tego polecania straci połowę zarobionych podczas gry punktów, jeśli po 5 godzinach gra nie zostanie przerwana gracz straci wszystkie zdobyte punkty.

China's General Administration of Press and Publication jest podmiotem, dzięki któremu Chińczycy zawdzięczają powyższe regulacje, a wszystko robione jest w imię walki z nałogiem jakim są gry on-line.

Warto nadmienić, że 10 procent Chińczyków to gracze poniżej osiemnastego roku życia, a te 10% przekłada się na 30 milionów internetowych graczy.

Czy nowe regulacje spowodują spadek przychodów firm produkujących gry internetowe - w chwili obecnej trudno jest to stwierdzić, przedstawiciele World of Warcraft twierdzą, że większość z 3,5 grona Chińskich graczy to gracze dorośli. Jest jednak pewna trudność w zweryfikowaniu w grach on-line wieku użytkownika.

Widać jak bardzo rząd chiński troszczy sie o obywateli - wzruszające (szczególnie w tym kraju)

Więcej na ten temat można przeczytać na Yahoo News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu