Moje przemyślenia

Chcesz oglądać Netflix w Polsce? Specjalnie dla czytelników Antyweb do wygrania 10 kont VPN (US/UK)

117

Zdeterminowany aby obejrzeć w godnych warunkach moje ulubione seriale i filmy rozpocząłem ok miesiąc temu testy VPN-a od hideipvpn.com. Mam nadzieję, że każdy z czytelników wie po co używa się w Polsce VPN-a z wyjściem w US/UK jeśli nie to wyjaśnię, że dzięki temu mamy dostęp do zagranicznych serwi...

Zdeterminowany aby obejrzeć w godnych warunkach moje ulubione seriale i filmy rozpocząłem ok miesiąc temu testy VPN-a od hideipvpn.com. Mam nadzieję, że każdy z czytelników wie po co używa się w Polsce VPN-a z wyjściem w US/UK jeśli nie to wyjaśnię, że dzięki temu mamy dostęp do zagranicznych serwisów, które ograniczone są jeśli chodzi o dostęp do danego kraju czy regionu. Chodzi tutaj przede wszystkim o usługi takie jak Hulu, Netflix i wszelkiego rodzaju serwis z muzyką itp.

Wcześniej dość sporadycznie korzystałem z VPN-nów ale były to usługi darmowe i w związku z tym często nie działające, z wolnym i ograniczonym transferem. Spróbowałem więc usługi płatnej ale za to gwarantującej odpowiednią jakość połączenia.

Parametry

Dwa słowa o hideipvpn.com który testuję. Mają ok 30 serwerów w 5 lokalizacjach czyli możemy za ich pomocą udawać, że jesteśmy z US, UK, DE, NL czy nawet Kanady. Wspierają takie rodzaje połączeń jak PPTP, OpenVPN, L2TP/IPSec i Proxy. Nie ma ograniczeń w transferze danych i można podłączyć się do serwera z 3 domowych komputerów jednocześnie. Reszta szczegółów technicznych znajdziecie na ich stronie. Ponieważ nie korzystam z VPN do ukrywania swojego IP dlatego elementy związane z bezpieczeństwem transmisji nie były przeze mnie testowane, choć oczywiście jest to podstawa tego typu usług.

Testy łącza z VPN

Ponieważ jak pisałem była to moja pierwsza przygoda z płatnym VPN-em dlatego zacząłem od sprawdzenia jak naprawdę wygląda szybkość tego tunelowanego połączenia. Testy przeprowadziłem w domu na łączu dostarczanym przez UPC.

Tak wygląda standardowa szybkość połączenia bez VPN:

VPN Serwer pierwszy US:

VPN Serwer drugi US:

VPN Serwer w UK:

Jak więc widać są znaczące różnice pomiędzy serwerami w US, na szczęście dla samego US mamy do wyboru aż 8 serwerów także na pewno znajdziemy ten najlepszy dla nas. Dodam, że korzystał z obu pokazanych na testach powyżej i nigdy nie miałem problemu z oglądaniem filmów na Netflix czy Hulu. Serwer w UK natomiast to jak widać praktycznie pełna prędkość naszego łączą, VPN obcina w tym przypadku bardzo niewiele.

Jak to działa

No dobra to teraz dwa słowa jak to działa (konfiguracja jest bezproblemowa więc ten etap pominę). Przede wszystkim miałem problem z zdecydowaniem się z jakiej usługi jeśli chodzi o VOD chcę korzystać. Na mojej liście było Hulu Plus, Amazon i Netflix. Szybko jednak okazało się, że zostanę stałym abonentem Fetflixa. Dlaczego? Przede wszystkim model abonamentowy bardziej mnie przekonuje niż płacenie od 1-3 dolarów za odcinek, po drugie niestety nawet korzystając z VPN aby zapłacić za Hulu Plus trzeba mieć amerykańską kartę kredytową. Taki problem nie występuje przy Netflix, jeśli już dostaniemy się do samego serwisu to możemy bez problemu podpiąć polską kartę kredytową, działa zarówno dla BZWBK jak również kar Citibank.

Jeśli chodzi o szybkość i jakość filmów na Netflix to muszę powiedzieć, że nie można tutaj się zbytnio czepiać. Oczywiście odczuwalny jest lekki lag i czasem trzeba chwilę poczekać na załadownie filmu. Jakość transmisji po chwili od strartu filmu jest na poziomie DVD, natomiast czasem dochodzi też do HD (ale nie pytajcie mnie jak jest to HD definiowane w Netflix). Daje nam to pełny komfort jeśli chodzi o oglądanie filmów.

Wczoraj zrobiłem sobie 2 godzinną sesję z Netflixem, przeglądając dostępne seriale i oglądając jeden pełny film. W tym czasie nie miałem żadnych przerw czy też zacięć. W trakcie oglądania film się na tyle zbuforował , że mogłem bezproblemowo go przewijać łącznie z podglądem klatek jaki oferuje ta usługa. Warto też dodać, że pierwszy miesiąc w Netflix jest za darmo więc każdy może sobie dokładnie przetestować czy tego typu usługa mu pasuje.

Przede mną jeszcze sporo testów bo na liście mam do sprawdzenia takie serwisy jak BBC iPlayer, NBC Player, ABC Player, Demmand 5, 4oD, Crackle. Nie wszystkie jednak zachwycają swoją ofertą, natomiast na pewno coś ciekawego można w nich znaleźć.

Podłączyłem tez przez VPN moje mobilne urządzenia oraz zainstalowałem sobie aplikacje Netflixa na iPadzie. Wszystko działa pięknie i bez problemów. Teraz będę się jeszcze bawił w instalacje Netflixa na Xbox 360, zastanawia mnie też czy AppleTV obsługuje VPN? Jeśli tak to byłby to powód dla którego skusiłbym się na te urządzenie.

Ile to kosztuje

Jeszcze słowo na temat cen. Hideipvpn przygotował sporo różnych pakietów cenowych z których najtańszy dla jednego kraju jak US czy UK kosztuje 6 dolarów miesięcznie. Dokładając do tego na przykład abonament za Netflix czyli 8 dolarów mamy za 14 dolarów miesięcznie dostęp do świetnego serwisu oraz możliwość z korzystania takich usług jak radio Pandroa, Hulu (część darmowa) itp. Nie wiem jak te ceny kształtują się w porównaniu do konkurencji wiem natomiast, że po moich miesięcznych testach mogę śmiało polecić ten VPN.

Mam dla was 10 darmowych kont VPN US/UK! Darmowych na zawsze

No dobra a teraz specjalnie dla czytelników Antyweb prezenty. Otóż mam dla was 10 kont VPN UK/US, które normalnie kosztują ok 10 dolarów miesięcznie a wy dostaniecie je na zawsze za darmo. Konta trafią do zwycięzców konkursu w którym trzeba będzie w komentarzu pokazać w kreatywny sposób własny komputer na którym będziecie korzystali z darmowego VPN-u :) Zachęcam więc do umieszczania w komentarzach rysunków, zdjęć czy też opisów. Ważne aby było pomysłowo i na wesoło :)

Regulamin konkursu

1. Konkurs rozpoczyna się dokładnie teraz, czyli 7 maja 2012.
2. Nagrodą w konkursie 10 darmowych kont VPN US/UK sponsorowanych przez hideipvpn.com
3. Ci, którzy podejmą rękawicę mają czas do 10 maja do godziny 23:59 na pokazanie w kreatywny sposób własnego komputera na którym będą korzystać z VPN. Zgłoszenia proszę przesyłać w formie komentarza do tego wpisu
4. Dopuszczalne formy odpowiedzi to zarówno tekst, zdjęcia i rysunki.
5. Zwycięzcę wybieram osobiście razem ze sponsorem nagrody. Jeśli chodzi o kryteria to liczy się kreatywność, pomysłowość, ciekawe ujęcie tematu itp.
6. Zwycięzca zostanie ogłoszony 13 maja 2012
9. Wykluczenia z konkursu : Ja i moi krewni , pracownicy i współpracownicy fundatora nagrody w konkursie, nie mogą brać udziału w konkursie i wygrać nagrody.
10. Organizatorem konkursu jest Grzegorz Marczak i jedynie do niego możecie kierować ewentualne reklamacje (na adres grzegorz.marczak@gmail.com) do dwóch tygodni po zakończeniu konkursu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NetflixVPN