Gry

Cena GTA V na PS5 i XsX to jakaś kpina! 350 złotych za grę z 2013 roku?

PW
Paweł Winiarski
28

O nowych, wyższych cenach gier na PlayStation 5i Xbox Series X wiemy już od jakiegoś czasu. I po części to rozumiem, ale tylko jeśli chodzi o nowości. 75 euro za grę z 2013 roku to jednak srogie nieporozumienie.

350 złotych za grę na PlayStation 5 nie powinno już nikogo dziwić, mieliśmy kilka dni na "przełknięcie" tej smutnej informacji. Osoby, które planują zakup nowego Xboksa nie powinny się jednak cieszyć, bo ceny gier w ramach jednej generacji są praktycznie takie same, więc też muszą zaakceptować te 3 i pół stówki. Albo nie, ale wtedy nie pograją w nowości.

No właśnie - nowości za 350 złotych jeszcze jakoś zniosę, ale GTA V. Oczywiście chcę sprawdzić, jak jedna z moich ulubionych gier będzie wyglądać i działać na konsolach nowej generacji, ale nie za takie pieniądze.

Serwis PPE trafił na ofertę Grand Theft Auto 5 na PlayStation 5 w holenderskim sklepie Media Markt. Wyceniono ją tam na 74,99 euro! Jeśli patrzeć na aktualny kurs tej waluty, daje nam to 334 złote. Czyli w Polsce najprawdopodobniej 350 złotych, co jest moim zdaniem srogim przegięciem.

Ja rozumiem, wiem i zgadzam się z tym, że Grand Theft Auto 5 jest grą wybitną, świetną, wciągającą - ale debiutowała na rynku w 2013 roku, dodatkowo sprzedano ją jeszcze dwa razy - najpierw rok później na PS4 i X1, później na PC. Na pewno też pamiętacie, że Epic rozdawał GTA V za darmo, a konkretne promocje za kilkadziesiąt złotych trudno już policzyć. Szczególnie, że nową grę na płycie na PlayStation 4 można kupić za około 85 złotych.

Jest oczywiście cień szansy, że to jakaś pomyłka, a ostatecznie gra będzie sprzedawana za odpowiednio niższą kwotę, jak na tak leciwą produkcję przystało. Ale z drugiej strony to Rockstar, który doskonale wie, że na GTA V można zarabiać w nieskończoność i pewnie zamierza to robić również na nowej generacji konsol.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu