VOD

CDA trafia na iOS-a i Android TV - jest wsparcie dla trybu offline

KK
Konrad Kozłowski
3

Wiele rzeczy można powiedzieć o CDA, ale z całą pewnością nie sposób im odmówić determinacji i ambicji. Po aplikacjach mobilnych nadchodzi czas na ekspansję na telewizory. CDA pobierzecie już na Androida, iOS-a i Android TV.

Wielokrotnie pisaliśmy o CDA na łamach Antyweb - kilku razy ze względu na techniczne nowości, które wprowadzają. Jeśli chodzi o obsługę najpopularniejszych platform i urządzeń, to można by rzec, że niektóre serwisy VOD mogłyby się od CDA uczyć. Na palcach jednej ręki można bowiem policzyć serwisy, które wprowadziły wsparcie dla Chromecasta. Przystawka Google nie jest w pełni oficjalnie sprzedawana nad Wisłą, ale to wcale nie przeszkadzało jej w zdobyciu popularności. Liczne aukcje na portalach aukcyjnych, a także promocje w sklepach jak X-kom pozwalały zakupić je w stosunkowo niskiej cenie, a korzyści płynące z takiego połączenia smartfona z większym ekranem są nieocenione.

CDA posiada obsługę Chromecasta od dłuższego czasu, a teraz idąc za ciosem wprowadza swoją aplikację do App Store (przed kilkoma tygodniami) oraz do ponownie do Google Play... ponieważ nowa wersja dedykowana jest urządzeniom z Android TV. Co prawda polski rynek nie jest pełen zewnętrznych urządzeń (przystawek) z Android TV, bo faktycznie liczą się tylko dwa urządzenia - Nvidia Shield TV oraz Xiaomi Mi-Box 4K - ale telewizory Philipsa, Sony czy TCL posiadają właśnie platformę Google. Od teraz zainstalujecie na nich aplikację CDA, którą za darmo pobierzecie z Google Play.

Pierwsze wrażenie może być nieco błędne, ponieważ w wersji przeglądarkowej sklepu nie namierzycie aplikacji CDA ze zrzutami ekranu z Android TV - i CDA, i CDA TV posiadają zrzuty z aplikacji mobilnej. Gdy wpiszecie w wyszukiwarkę "CDA" już na właściwym urządzeniu, to wszystko będzie w porządku - instalacja przebiegnie bezproblemowo i chwilę później będzie możliwe zalogowanie się. Miłą niespodzianką jest opcja sparowania telewizora z kontem CDA, poprzez użycie krótkiego kodu, który wpiszemy. Zamiast mozolne wpisywania danych za pomocą klawiatury ekranowej i 4-kierunkowych przycisków na pilocie, taka metoda powinna być dostępna w każdej aplikacji na TV, gdzie musimy się zalogować. Taka albo jeszcze lepsza.

W aplikacji CDA na iOS-a oraz Android TV można oglądać wszystkie treści dostępne na CDA.pl. Maksymalna wspierana rozdzielczość to 1080p, czyli w większości wystarczająca dla standardowego widza. Sama aplikacja wypada całkiem nieźle, nie sprawia problemów i działa zaskakująco płynnie. Można napisać, że jej interfejs jest odrobinę surowy, podobnie jak sam widok odtwarzacza, ale najważniejsze zadanie spełnia jak powinien. Podobnie sprawa wygląda w przypadku aplikacji na iOS-a - jej wygląd jest spójny z tym, co mamy do czynienia na stronie www CDA.pl, dzięki czemu nikt nie będzie się czuł zagubiony w trakcie nawigacji po kategoriach i sekcjach. Co ciekawe - aplikacja zajmuje teraz wysokie 26. miejsce wśród najpopularniejszych appek

W katalogu CDA znajduje się już ponad 5 tysięcy produkcji, część z nich pochodzi od takich dystrybutorów jak Kino Świat, dzięki czemu w ofercie jest sporo polskich, znanych tytułów. CDA.pl walczy z łatką serwisu z nielegalnymi treściami, a ostatnie działania z pewnością przynoszą efekty.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu