Filmy

Prawdziwa petarda trafi na Netflix! Wraca Breaking Bad i Jesse Pinkman!

Konrad Kozłowski
Prawdziwa petarda trafi na Netflix! Wraca Breaking Bad i Jesse Pinkman!
8

Super tajny projekt pod marką Breaking Bad skrywa coraz mniej tajemnic. To prawdziwa gratka dla fanów serialu AMC, który zdobył dwa Złote Globy i szesnaście nagród Emmy.

Ostatnie miesiące i lata to okres licznych powrotów, których byśmy się nawet nie spodziewali. Nie inaczej jest w przypadku definitywnie zakończonego serialu "Breaking Bad" opowiadającego historię Waltera White'a - nauczyciela chemii, który musi zmierzyć się z postępującym rakiem płuc. By zapewnić dobrobyt rodzinie postanawia rozpocząć produkcję metaamfetaminy. Na przestrzeni pięciu sezonów działo się tak wiele, że naprawdę trudno jest krótko podsumować wszystko, co dane nam było zobaczyć i docenić, bo warto dodać, że pod względem realizacyjnym Breaking Bad to najwyższa serialowa półka.

Występy Bryana Cranstona i Aarona Puala oraz wielu innych, czasem nawet pobocznych pamiętają widzowie do dzisiaj. Wiemy, jak zakończyła się opowieść Heisenberga, ale to nie oznacza, że powiedziano ostatnie słowo. Prace nad filmem trwają, a Hollywood Reporter donosi, że będzie to sequel, w którym wystąpi Paul ponownie odgrywając rolę Jesse'ego Pinkmana - ta przyniosła mu do tej pory trzy nagrody Emmy.

Film Breaking Bad - Jesse Pinkman główną postacią

Choć AMC, Netflix i Sony Pictures TV odmówili komentarza, dowiedziano się, że prawa do pierwszej emisji trafiły w ręce Netfliksa. Warto więc zaznaczyć, że nie jest to produkcja serwisu i nie ma on prawdopodobnie nic wspólnego z procesem powstawania filmu. Nie jest to przypadkowa decyzja, bo właśnie na Netflix możemy oglądać dziś wszystkie pięć sezonów "Breaking Bad" i to w 4K - emisja w telewizji była ograniczona do rozdzielczości 1080i, więc ten fakt na pewno odegrał pewną rolę.

Za scenariusz odpowiada twórca "Breaking Bad" - Vince Gilligan - który będzie też producentem wykonawczym wraz z Markiem Johnsonem and Melissą Bernstein. Dotychczasowe przecieki mówią o fabule, w której postać Aarona, Jesse Pinkman, zostaje porwana i będzie starała się odzyskać wolność. Nie wiemy, czy na planie pojawi się Cranston i czy w filmie znajdzie się Walter White - aktor wyrażał gotowość do występu, prawdopodobnie w ramach retrospekcji, dodając, że faktycznie niektóre z wątków nie zostały domknięte, a nowy projekt na to pozwoli w przypadku niektórych bohaterów.

Aktualnie produkowany i emitowany jest spin-off "Breaking Bad", czyli "Better Call Saul", który również dostępny jest w Polsce na Netflix.

Zdjęcia: AMC.com

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu