Felietony

Brawo dla Policjanta, dzielnie zniósł buraka i jego kamerę

GM
Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

157

W sieci można znaleźć bardzo dużo materiałów z kompromitujących akcji i interwencji policji czy straży miejskiej. Niektórzy nawet dzięki takim nagraniom robią potem kariery w TVN robiąc własny program o ściganiu nie do końca ogarniętych strażników miejskich. No to ja na przekór temu trendowi chci...

W sieci można znaleźć bardzo dużo materiałów z kompromitujących akcji i interwencji policji czy straży miejskiej. Niektórzy nawet dzięki takim nagraniom robią potem kariery w TVN robiąc własny program o ściganiu nie do końca ogarniętych strażników miejskich.

No to ja na przekór temu trendowi chciałbym wam pokazać potyczkę prostaka z kulturalnym i nader cierpliwym policjantem. Widać, że burak za kamerą robił wszystko aby tylko sprowokować Policje. Nie udało mu się to jednak, co oczywiście nie zniechęciło buraka do wrzucenia materiału do sieci. Myślał, że mimo wszystko zyska poklask tej części w internecie dla której policja to same zło.

No i się kolega burak przeliczyły, komentarze jakie posypały się pod jego adresem napawają mnie wiarą w internautów. Szkoda, że burak z za kamery nie pokazał na nagraniu swojej twarzy i tak chętnie kamerował tylko drugą stronę.

Patrząc na tego typu sytuację zawsze zastanawiam się jak ja bym zachował? Jak każdy z nas zachowałby się będąc w pracy prowokowanym przez takiego prostaka jak twórca tych materiałów wideo. Zastanawia mnie też skąd w ludziach bierze się taki brak szacunku dla drugiej osoby, a szczególnie dla funkcjonariusz prawa. Owszem tak jak w każdym zawodzie również wśród Policji trafiają się ludzie, którzy tam pracować nie powinni. Jednak czasy w których Policja (wtedy Milicja) była głównym wrogiem narodu dawno mamy już za sobą.

Cieszy mnie natomiast, że "internety" normalnieją i pajaców tego typu co powyżej coraz bardziej zaczynają piętnować. Myślę, że nasz dziarski buntownik od palenia w miejscach niedozwolonych nie będzie już tak chętny do nagrywania w i rzucania do sieci kolejnych materiałów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot