7

Boston Dynamics nie odpuszcza. Poznajcie robota SpotMini, który przypomina psa lub małą żyrafę

Cyberdyne…przepraszam - Boston Dynamics pokazało nowego robota. Tym razem wygląda jak mała żyrafa i posprząta Wam w domu.

Pamiętacie Boston Dynamics i aferę związaną ze złym traktowaniem robotów? Żarty żartami, ale Google odpuściło współpracę, a firmę przejęła niedawno Toyota. Tymczasem producenci robotów nie odpuszczają i pokazują światu swoją nową kreację – SpotMini zachowuje się tak, jakby miał pomóc w sprzątaniu mieszkania. Waży 25 kilogramów (29,5 kg z dołączonym ramieniem) i używa elektrycznych silników – w przeciwieństwie do wcześniejszych robotów, które napędzane były silnikami hydraulicznymi. W pełni naładowany pochodzi po domu około 90 minut – w zależności od tego, co będzie akurat robił. SpotMini jest w pełni napakowany czujnikami i powinien poradzić sobie w każdym środowisku – podobnie jak pies, może być nauczony wykonywania konkretnych czynności.

Z jednej strony słodki, z drugiej trochę przerażający – jeśli będzie Was gonił, rozrzućcie skórki od banów, zapewne się na nich poślizgnie. Pamiętajcie jednak, by nie uciekać po schodach, bo kiedy już wstanie, świetnie sobie z nimi poradzi.

grafika: 1

źródło