26

Blogowisko – katalog blogów

Mamy kolejną próbę zrobienia czegoś z polskimi blogami. Blogowisko ma zamiar skatalogować polską blogosferę, a użytkownikom dać możliwość oceniania blogów. Przesłanie i pomysł na serwis jest dość prosty – zwykły katalog, żadnych mechanizmów do oceniania bloga, nie ma nawet publikacji treści z skatalogowanych blogów. Czy nie za mało ? Możliwe jednak, że pozbycie się ambicji […]

Mamy kolejną próbę zrobienia czegoś z polskimi blogami. Blogowisko ma zamiar skatalogować polską blogosferę, a użytkownikom dać możliwość oceniania blogów.

Przesłanie i pomysł na serwis jest dość prosty – zwykły katalog, żadnych mechanizmów do oceniania bloga, nie ma nawet publikacji treści z skatalogowanych blogów. Czy nie za mało ?Możliwe jednak, że pozbycie się ambicji takich jak automatyczna ocena blogów i notek będzie dobrym ruchem – blogfrog, który miał być naszym technorati na razie jest wielką niewiadomą – bo nie wiadomo po co i do czego on jest. 10przykazań – fajna inicjatywa ale kiedyś, teraz leży i czeka na dobicie lub na przepisanie.

Może więc prosta inicjatywa jaką jest katalog blogów wypali? Blogowisko wygląda całkiem przyzwoicie – funkcjonalność jest jasna i zrozumiała, jako narzędzie zbierające blogi może się sprawdzić. Pytanie tylko co dalej? – czy ktoś będzie chciał zrobić z tego coś więcej niż katalog blogów?