Startups

Monetto.pl ruszyło i nie zawodzi.

Grzegorz Marczak
Monetto.pl ruszyło i nie zawodzi.
12

Trzecie zapowiedziany (dużo wcześnie) serwis typu social lending czyli Monetto.pl właśnie został uruchomiony. Mam więc (na razie) na rynku trzech poważnych graczy. Kokos i Finansowo skupiają się na mniejszych kwotach. Finansowo stawia na społeczność, kokos chyba na szybkość transakcji (choci...Trzecie zapowiedziany (dużo wcześnie) serwis typu social lending czyli Monetto.pl właśnie został uruchomiony. Mam więc (na razie) na rynku trzech poważnych graczy. Kokos i Finansowo skupiają się na mniejszych kwotach. Finansowo stawia na społeczność, kokos chyba na szybkość transakcji (chociaż w fianansowo również błyskawicznie można wystawić aukcję na pożyczkę).

Porównanie tych trzech serwisów z mojego punktu widzenia już przedstawiałem na blogu.

Według ankiety którą kiedyś uruchomiłem wynika, że to właśnie model pożyczek w internecie prezentowany przez monetto ma największe szanse na przyjęcie się w naszym kraju. Jednak czy późny start nie zaszkodzi serwisowi ?.

Finansowo i Kokos powoli zaczynają zapełniać się aukcjami a suma pożyczonych pieniędzy systematycznie rośnie. To co odróżnia monetto od tych dwóch serwisów to przede wszystkim możliwość pożyczenia większej kwoty pieniędzy i bardzo rozbudowany system zabezpieczeń.

Monetto nie zawiodło mnie jeśli chodzi o moje wyobrażenie tego serwisu, przede wszystkim widać, że serwis jest zrobiony profesjonalnie i jest bardzo dopracowany jeśli chodzi o warstwę komunikacji z użytkownikiem (takie szczegóły jak pokazanie oprocentowania banków na tle możliwego oprocentowania z monetto, przejrzyste tabele pokazujące jak kalkulowana jest rata pożyczki itp.).

To czego chyba jeszcze nie ma a co na pewno wpłynie na pozycje monetto w stosunku do konkurencji to umowa i i integracja z nasza-klasa. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty tej umowy jeszcze nie wiadomo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu