60

BlackBerry i Android – to ekscytujące połączenie złapano na wideo

logo blackberry
BlackBerry i Android – o takim połączeniu jeszcze rok temu myśleli tylko „szaleńcy”, jednak w obecnych realiach jest to jak najbardziej możliwe – jak można wywnioskować po ostatnich ruchach BlackBerry i przeciekach, taki telefon pojawi się już niebawem. Venice nie tylko jest obietnicą lepszych osiągów Kanadyjczyków na rynku, ale i… czegoś nowego w świecie BlackBerry. […]

BlackBerry i Android – o takim połączeniu jeszcze rok temu myśleli tylko „szaleńcy”, jednak w obecnych realiach jest to jak najbardziej możliwe – jak można wywnioskować po ostatnich ruchach BlackBerry i przeciekach, taki telefon pojawi się już niebawem. Venice nie tylko jest obietnicą lepszych osiągów Kanadyjczyków na rynku, ale i… czegoś nowego w świecie BlackBerry.

Już od początku, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy czym ma być Venice, pomyślałem sobie, że właśnie tego brakowało mi od dawna w urządzeniach mobilnych. Ciekawy kierunek wytyczył Passport, który charakteryzuje się ekranem w stosunku 1:1, co pozwala na zwiększenie przestrzeni roboczej bez potrzeby pompowania ekranu calami w przekątnej. Może nie nowym, ale i tak dosyć nowatorskim podejściem w kwestii korzystania z telefonu chce podbić serca konsumentów nowych technologii Venice – klawiatura QWERTY – tak bardzo charakterystyczna dla urządzeń BlackBerry ukryta jest „z tyłu” urządzenia i aby z niej skorzystać, należy ją wysunąć. Poza tym – Venice jest niczym innym, jak standardowym smartfonem z Androidem na pokładzie.

https://youtu.be/a2-bR5zFbzw

Widząc „hands-on” Venice z Androidem po raz kolejny uświadomiłem sobie, jak świetnym jest to rozwiązaniem. Wcześniej widziałem to m. in. w Dell Venue Pro z Windows Phone 7, gdzie w podobny sposób można było wysunąć pełną, fizyczną klawiaturę. Znając jednak BlackBerry, klawiatura Kanadyjczyków będzie o klasę, albo nawet dwie lepsza od tego, co oferowano w podobnych tego typu modelach. Taka klawiatura będzie świetnym dopełnieniem sprzętu przeznaczonego raczej do nieco bardziej wymagającego klienta – a ponadto Android pozwoli na bezproblemowe uruchamianie wszystkich popularnych aplikacji.