Polska

BlaBlaCar w Czechach i na Słowacji!

Konrad Kozłowski
BlaBlaCar w Czechach i na Słowacji!
1

Solidne dofinansowania i ekspansja na kolejnych rynkach to sukces, jaki kontynuuje BlaBlaCar. Serwis dla wspólnych przejazdów wkroczył w zeszłym roku na niemiecki i węgierski rynek przejmując lokalne serwisy, a teraz stosując tę samą metodą BlaBlaCar pojawi się w Czechach i na Słowacji. Tym razem łu...

Solidne dofinansowania i ekspansja na kolejnych rynkach to sukces, jaki kontynuuje BlaBlaCar. Serwis dla wspólnych przejazdów wkroczył w zeszłym roku na niemiecki i węgierski rynek przejmując lokalne serwisy, a teraz stosując tę samą metodą BlaBlaCar pojawi się w Czechach i na Słowacji. Tym razem łupem firmy stał się czeski serwis Jizdomat.

W ciągu swojej lokalnej działalności, pięcioletni Jizdomat zdołał zbudować solidną społeczność dla kierowców i pasażerów, lecz możliwość podróżowania poza granicami kraju była dość ograniczona. Teraz ulegnie to zmianie, także, a właściwie przede wszystkim i dla nas, bo przecież z BlaBlaCar można korzystać w Polsce od dłuższego czasu. Używając tego samego serwisu będziemy mogli więc wygodnie odszukać konkretne połączenie w dwóch nowych krajach.

- BlaBlaCar szybko rośnie na nowych rynkach i z sukcesem wprowadza pionierskie funkcje poprawiające zaufanie, bezpieczeństwo i komfort wspólnego podróżowania. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu połączeniu społeczność użytkowników wspólnych przejazdów w Czechach i Słowacji znacznie urośnie.

Pavel Prouza, Country Manager BlaBlaCar w Czechach i Słowacji.

- Debiutując w Czechach i na Słowacji jesteśmy o krok bliżej do celu, który obraliśmy: udostępnienia użytecznych i przystępnych cenowo wspólnych przejazdów na każdym rynku, gdzie można jeszcze ulepszyć podróżowanie. Społecznościowe wspólne przejazdy fenomenalnie przyjmują się w kolejnych krajach. Nie tylko zwiększają mobilność społeczeństw, ale także wywierają pozytywny wpływ na to, w jaki sposób korzystamy z samochodów.

Frédéric Mazzella, założyciel i CEO BlaBlaCar.

Dzięki dotychczasowym działaniom BlaBlaCar operuje już w 22 państwach: Brazylii, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Indiach, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, na Ukrainie, na Węgrzech, we Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz krajach Beneluksu. W Polsce serwis bije rekordy popularności i według udostępnionych statystyk w okresie świątecznym użytkownicy-kierowcy udostępnili pasażerom aż 673 tysiące miejsc w autach. Ogólna liczba użytkowników BlaBlaCar przekroczyła już 20 milionów, a biorąc podejmowane do tej pory kroki można przypuszczać, że tak dobre statystyki mogą zostać wkrótce poprawione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaBlaBlaCar