Akcja Partnerska

Bierzemy udział w Galaxy Note20 Ultra League i ścigamy się z innymi redakcjami w Forza Horizon 4

KK
Konrad Kozłowski
5

Niegdyś granie oznaczało tylko dwie rzeczy: rozgrywkę przy komputerze lub na konsoli. Ostatnie lata to jednak przeogromna rewolucja w tym obszarze i dzisiaj, gdy mówimy o grach, nie mamy już na myśli tylko tych dedykowanych pecetom czy Xboksowi.

Możliwości urządzeń mobilnych znacząco wzrosły, podobnie jak i rozwiązania oparte o Internet. W konsekwencji dziś mamy okazję skorzystać z usługi, która w pełni wykorzystuje możliwości obydwu osiągnięć. Niezwykle wydajny i wyposażony w świetny ekran smartfon Samsung Galaxy Note20 Ultra w duecie z usługą Grania w chmurze (w ramach Xbox Game Pass Ultimate - uwaga, dostęp do Xbox wymaga dodatkowej subskrypcji) pozwoli nam wziąć udział w turnieju organizowanym przez Samsung. Będziemy ścigać się w Forza Horizon 4 w wersji z konsoli, ale na smartfonie - czy to nie świetne?

Zacznijmy od podstawowych kwestii technicznych, czyli urządzenia, na którym przyjdzie nam grać. Do dyspozycji mamy topowy smartfon Samsung Galaxy Note20 Ultra, który ma wszystko to, co będzie nam potrzebne w trakcie zmagań. Wyświetlacz AMOLED 2x Infinity posiada przekątną 6,9 cala, co jak na przenośne urządzenie jest naprawdę sporym osiągnięciem w tak skromnej obudowie. Brak ramek, jasność 1500 nitów, częstotliwość odświeżania do 120 Hz - czego chcieć więcej? Reakcja na dotyk osiąga aż 240 Hz, natomiast jasne otoczenie nie będzie żadnym wyzwaniem, ponieważ ekran pozbawiony jest odblasków. Warto też wspomnieć o redukcji niebieskiego światła, co wpływa na mniejsze zmęczenie oczu przy dłuższych sesjach.

Samsung Galaxy Note20 Ultra zapewnia też długi czas pracy na baterii - ta posiada pojemność aż 4500 mAh, a w razie potrzeby bez problemu uzupełnimy błyskawicznie energię dzięki szybkiemu ładowaniu. W zestawie znalazła się bowiem ładowarka 25W, która pozwoli uzyskać aż 50% naładowania w 30 minut. W środku Galaxy Note20 Ultra znalazły się podzespoły, które nas nie zawiodą pod względem wydajności. Gdyby tylko infrastruktura już na to pozwalała, to moglibyśmy w przyszłości rozpocząć i prowadzić rozgrywkę w streamowane gry także przy użyciu sieci komórkowej 5G, na współpracę z którą najnowszy model Galaxy Note20 Ultra jest przygotowany. W przypadku połączenia Wi-Fi telefon dysponuje Optymalizatorem Wi-Fi, który ma za zadanie zapewnić małe opóźnienia, gdy z sieci korzysta więcej osób.

Takie możliwości urządzenia mobilnego świetnie współgrają z nowoczesną usługą grania w chmurze. Gdyby ktoś jeszcze się z tym określeniem nie spotkał, to w kilku słowach wyjaśnię, na czym to polega. Wcześniej znana jako xCloud, teraz jako Granie w chmurze, to usługa Microsoftu pozwalająca uruchamiać transmisję rozgrywki, bo gra de facto działa na jednej z zapewne setek tysięcy konsol w serwerowni. Obraz i dźwięk są przesyłane na nasze urządzenie, a z naszej strony wychodzą polecenia, które pochodzą z kontrolera. Końcowy efekt jest taki, że na urządzeniu, które nie było do tej pory kompatybilne z grami na konsole, można grać w takie pełnoprawne tytuły niemalże gdziekolwiek chcemy, bo wymagane jest odpowiednio wydajne połączenie z Internetem. Do działania usługi na smartfonie potrzebna jest aplikacja i aktywny abonament.

Wśród ponad 100 gier dostępnych w usłudze znalazły się takie hity jak Tell Me Why, Grounded, Forza Horizon 4 i Minecraft Dungeons, Spiritfarer, Untitled Goose Game czy Destiny 2. Oczywiście wraz z upływem czasu katalog dostępnych tytułów będzie się rozszerzał.

Finałowym bossem w turnieju, w którym bierzemy udział, będzie Gosia Rdest – profesjonalny kierowca wyścigowy. Swoją karierę rozpoczynała od kartingu, gdzie w wieku 18 lat zdobyła tytuł Mistrza Polski. Gosia ściga się od 12 roku życia, ścigając się m.in. w takich seriach jak Formuła 4, Audi Sport TT Cup, ADAC TCR Germany, czy GT4 European Series. W 2019 roku jako jedyna Polka i jako jedna z 18 kobiet na świecie dostała się do W Series, gdzie konkurowała z najlepszymi zawodniczkami z całego świata, a w 2020 roku regularnie punktuje w Alpine Europa Cup. Ponadto Gosia zdobyła w tym roku podwójne V-ce Mistrzostwo Polski w Wyścigowych samochodowych Mistrzostwach Polski.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: