Windows Phone

Belfiore zapowiada odświeżonego Office'a dla Windows Phone

Jakub Szczęsny
119

Witajcie w Nowym Roku! Bąbelki być może jeszcze szumią, na podwórkach śnieg topnieje w oczach, gdzieś tam jeszcze idzie znaleźć końcówki szampanów... a Belfiore robi prezent użytkownikom platformy Windows, która jak dotąd nie doczekała się pełnoprawnego Office'a przystosowanego do obsługi dotykiem....

Witajcie w Nowym Roku! Bąbelki być może jeszcze szumią, na podwórkach śnieg topnieje w oczach, gdzieś tam jeszcze idzie znaleźć końcówki szampanów... a Belfiore robi prezent użytkownikom platformy Windows, która jak dotąd nie doczekała się pełnoprawnego Office'a przystosowanego do obsługi dotykiem.

Microsoft włożył mnóstwo wysiłku w to, by Office zagościł na innych platformach. Stąd jest na iOS, jest na Androidzie i są to propozycje naprawdę dobre - w niektórych kwestiach nawet lepsze niż to, co mają użytkownicy macierzystej platformy. To nierzadko bywało elementem krytyki Microsoftu, który nazbyt skupił się na eksternalizacji ekosystemu do rozwiązań Google oraz Apple. Wygląda na to, że to zacznie się zmieniać i Office przystosowany do obsługi dotykiem zagości także na tabletach opartych na Windows, a dla Windows Phone zostanie wydana odświeżona wersja pakietu biurowego.

Belfiore dobre wiadomości przekazał nie za pośrednictwem Twittera, nie przez Facebooka, ale na chińskiej platformie Weibu - jego profil został wzbogacony o informację, że wcale nie zapomniał o Windows Phone i na temat przyszłości Office powiedział dużo, dużo więcej. Z pewnością nie są to konkrety, szczegółowa lista zmian, jednak takie oświadczenie pozwala nam wierzyć, iż luka którą wytworzył sam Microsoft wreszcie zostanie załatana.

W swoim poście na Weibu Joe Belfiore przede wszystkim życzy Chińczykom szczęśliwego Nowego Roku (nieco przedwcześnie, bo owe święto w Chinach odbywa się nieco później, niż u nas), odnosi się do wypowiedzi niezadowolonych fanów Windows Phone, którzy zauważają, iż Microsoft skupia się na iOS i Androidzie i niekoniecznie dba o swoją platformę:

Hey fans of WP … as I’m celebrating New Year’s Day here in the US and as you all move into the Chinese New Year season, I wanted to send an early “HAPPY NEW YEAR” and thank you for your ongoing support!
First… as we end our 2014, I want to acknowledge the comments and letter you all have sent, noting that you’ve been frustrated seeing Microsoft launch new applications like Office on iOS and Android, without accompanying news around what will happen on Windows Phone. I want to assure you that our Office team has not forgotten Windows Phone – we’re just aligning all of our news and announcements to a single event. You’ll hear much more about what we have planned before Chinese New Year.
Second… my team in China has finally endowed me with a Chinese name: [...] is north of Beijing and […] is summit of mountain. The two together in Bagua means “modesty creates success.”
I’m excited about the new work and new software that’s coming in 2015. Our team in China has been writing features specifically for the China market, and you’ll get a chance to see a few of these in the coming months.
Happy early New Year!

~Joe Belfiore @ Weibu

Zatem, o Office dowiemy się nieco więcej jeszcze przed 21 stycznia, kiedy to zapowiedziano konferencję dotyczącą konsumenckich kwestii w Windows 10. Niewykluczone, że i inne kwestie zostaną nieco wyjaśnione jeszcze przed tą datą. Szykuje nam się zatem bardzo ciekawy miesiąc - wystarczy tylko trochę poczekać.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu