Zjazd Twórców Gier już za tydzień. W planach wykłady i panele dyskusyjne z udziałem zagranicznych gości oraz premiera filmu o fenomenie Minecrafta. Pr...
Zjazd Twórców Gier już za tydzień. W planach wykłady i panele dyskusyjne z udziałem zagranicznych gości oraz premiera filmu o fenomenie Minecrafta. Program już znacie, czas na prezentację zaproszonych VIP-ów, a także informację, ile to wszystko będzie nas kosztować...
Virginia Aleksiev
Opiekunem marki na Games Academy w Berlinie (games-academy.de), a także nauczyciel i wykładowca. Główne tematy, które zostaną poruszone podczas jej prezentacji, to: jakie znaczenie dla ludzi mają gry oraz dlaczego granie i praca są tak różne, a jednocześnie tak podobne. Poza wygłoszeniem prezentacji, gość weźmie udział w panelu dyskusyjnym.
Brandon Sheffield
Niezależny twórca gier w Necrosoft Games, konsultant wielu firm oraz redaktor współpracujący ze słynnym portalem gamasutra.com. Brandon będzie uczestnikiem jednego z paneli dyskusyjnych, a także wygłosi wykład na temat tego, jak z gracza stał się twórcą gier indie oraz dziennikarzem portalu Gamasutra.com i magazynu Game Developer.
Michael Liebe
Inicjator festiwalu gier indie i sztuki A MAZE. Związany z największym wydarzeniem dla twórców gier w Niemczech o nazwie Deutsche Gamestage 13 (GDT). Michael będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego, a także poprowadzi wykład, podczas którego omówi niemiecki przemysł gier video oraz opowie o tym, jakie szanse czekają polskich twórców gier w Berlinie. Jego strona internetowa znajduje się pod adresem michael-liebe.de.
Adriel Wallick
Zapalona graczka, która postanowiła zostać też niezależnym twórcą gier. Jednym z licznych projektów, nad którymi pracowała, jest Rock Band Blitz (rockband.com/games/rockbandblitz). Adriel weźmie udział w panelu dyskusyjnym oraz wygłosi prelekcję, podczas której opowie m. in. o tym, jakie to uczucie stać się twórcą gier indie, gdy wcześniej pracowało się w zawodzie zupełnie z tym tematem niezwiązanym.
Thorsten S. Wiedemann
Założyciel i dyrektor generalny A MAZE, a także organizator festiwali A MAZE. Więcej informacji na stronie amaze-festival.de.
Julie Heyde
Założycielka Unicorn7 oraz organizatorka Nordic Game Jam. Julie prowadzi także własną firmę Bandello, która wspiera twórców gier oraz wydawców. Więcej informacji pod adresem julieheyde.com.
Rami Ismail
Założyciel i deweloper niezależnego holenderskiego studia Vlambeer, które zasłynęło z gier takich jak Wasteland Kings, Ridiculous Fishing czy Super Crate Box. Więcej o Ramim: ramiismail.com.
Filmowa niespodzianka
Rok temu podczas Zjazdu Twórców Gier odbyła się polska premiera Indie Game: The Movie. W tym roku natomiast zaprezentowana zostanie kolejna nowość - historię studia Mojang oraz gry Minecraft.
W 2009, niezależny twórca gier Markus "Notch" Persson wydał wciąż tworzony projekt, którzy złamał wszelkie zasady przemysłu gier które definiowały osiagnięcie sukcesu. Po części przygoda skupiona na ekslporacji, po części narzędzie do kreatywnego tworzenia czegokolwiek, "Minecraft" wyewoluował z kultowego klasyka do nieprecedensowego hitu, osiągając dzienne sprzedaże sięgające tysięcy. Do końca roku 2010, Notch był wstanie porzucić swoją pracę i żyć marzeniem, założenia swojego własnego studia - Mojang. Ten pełnoprawny dokument, śledzi losy młodej firmy na przestrzeni pierwszego roku jej istnienia, gdy jej zasięg rozszerze sią na cały świat do domostw milionów ludzi.Zawiera komentarze ikon przemysłu (Peter Molyneux, Tim Schafer), dziennikarzy (Geoff Keighley, Stephen Totilo), osób kreujących trendy (Gabe & Tycho of Penny Arcade), i graczy bezpośrednio doświadczonych przez grę (Yogscast, The Shaft, Minecraft Teacher), film służy jako kapsuła czasu dla jednej z najbardziej wyjątkowych opowieści o odniesionym sukcesie tego pokolenia. Minecraft: The Story of Mojang jest drugim dokumentem od archiwistów kultury gier ekipy 2 Player Productions (Reformat the Planet, Penny Arcade: The Series - Season 1, Double Fine Adventure!). Fundurze pozyskane poprzez finansowanie społecznościowe na stronie Kickstarter.com, produkcja rozłożyła się na przeszło dwa lata w rożnych miejscach w Ameryce Północnej i Europie.
Reklama
Poznań Game Arena
PGA to impreza nadrzędna wobec ZTG. Choć w zeszłym roku nie zebrała najlepszych opinii, w tym sezonie zapowiada się obiecująco!
Targi Rozrywki i Multimediów – Poznań Game Arena - to największa tego typu impreza w tej części Europy, podczas której prezentowane są najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu multimedialnej rozrywki. Głównym założeniem PGA jest dostarczenie maksymalnej dawki pozytywnych emocji, za sprawą setek w pełni interaktywnych atrakcji, konkursów oraz przede wszystkim turniejów. Przez dwa dni profesjonalni gracze rywalizować będą w turniejach z cennymi nagrodami, a szeroka publiczność będzie mogła przetestować nowości na kilkuset multimedialnych stanowiskach do gier.
Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy postanowili w sposób szczególny wyróżnić polskich przedstawicieli branży, którzy szczelnie wypełnią Strefę Polskich Studiów Developerskich. – Rolą targów branżowych jest nie tylko promocja poszczególnych segmentów polskiej gospodarki, ale przede wszystkim wspieranie biznesu, dążenie do jego integracji oraz umożliwianie nawiązywania profesjonalnych kontaktów między dostawcami, a odbiorcami konkretnych rozwiązań. Dlatego też nie mamy najmniejszych obaw, że strefa Polskich Studiów Developerskich spotka się z wyjątkowym zainteresowaniem – podkreśla Dariusz Wawrzyniak z-ca dyrektora PGA. Liczne grono profesjonalistów podczas PGA VIP DAY skupią również debaty branżowe z polskimi twórcami gier, ale przede wszystkim Zjazd Twórców Gier 2013.
Ceny biletów
- bilet jednorazowy 15 zł/os.
- bilet rodzinny jednorazowy (min. 3 osoby w tym jedno dziecko) 12 zł/os.
- bilet szkolny jednorazowy 12 zł/os.
- bilet PGA VIP Day (obowiązuje tylko 18 października) 100 zł/os.
- dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu