Sprzęt

Bardziej spójnie się nie da! Oto akcesoria dla graczy HP Omen

Tomasz Popielarczyk
Bardziej spójnie się nie da! Oto akcesoria dla graczy HP Omen
20

HP pewnym krokiem wchodzi na rynek sprzętu gamingowego. Kilka tygodni temu pisaliśmy o dwóch interesujących laptopach z linii Omen. Producent na samych komputerach nie poprzestał i nawiązał współpracę z gamingową marką SteelSeries. Oto efekty.

Akcesoria HP Omen łączy przede wszystkim spójne wzornictwo. Wszystkie urządzenia zaprojektowano w taki sposób, aby pasowały do komputerów z tej linii. Nie powinno zatem dziwić, że dominują tutaj czerń i czerwień, a tu i ówdzie przewijają się logotypy HP Omen.

Klawiatura

Wyposażona w pięciostrefowe podświetlenie RGB  klawiatura Omen cechuje się przykuwającym wzrok designem. Użytkownik może wybierać spośród 16,8 mln kolorów, jakimi emanować będą klawisze. Po lewej stronie znajdziemy dwie kolumny dodatkowych, konfigurowalnych przycisków, które możemy użyć do np. aktywowania skonfigurowanych wcześniej makr. Tych zapisać łącznie możemy aż 88, a samych konfigurowalnych przycisków znajdziemy aż 22. Nie zabrakło również podstawowych dodatków, jak rząd klawiszy multimedialnych czy dwóch portów USB, które wykorzystać możemy np. do ładowania smartfona lub tabletu. Producent zadbał o mechanizm anti-ghosting. Zaimplementowano go dla 20 najczęściej używanych podczas grania klawiszy.

Model ten jest brandowaną wersją klawiatury Apex 350 marki SteelSeries. Jej dużym atutem są klawisze o niskim profilu, co czyni sprzęt bardzo wygodnym podczas pisania nawet dłuższych tekstów. Klawiatura posiada również wymienne, gumowe stopki, dzięki którym w prosty sposób dostosujemy jej kąt nachylenia. Wszystko po to, aby grało się nam wygodniej.

Myszki

Na portfolio myszy sygnowanych logo HP Omen składają się dwa modele. Pierwszy, oznaczony po prostu jako Omen Mouse to klasyczna konstrukcja z dwoma dodatkowymi przyciskami na lewej krawędzi, które łatwo możemy aktywować za pomocą kciuka. Mysz ma opływowy kształt i jest wyprofilowana w taki sposób, aby ułatwić obsługę osobom praworęcznym. Zastosowanie podświetlenie RGB pozwala na wybór jednego z 16,8 mln kolorów. To model prosty i stawiający na precyzję.

Drugie z urządzeń oznaczone symbolem X9000 jest adresowane do nieco bardziej wymagających użytkowników. Znajdziemy tutaj laserowy sensor o czułości od 400 do 8200 dpi. Częstotliwość próbkowania wynosi tutaj 1000 Hz, a maksymalna szybkość – 150 IPS. Mysz posiada 6 programowalnych przycisków oraz wygodną, wzmocnioną gumowymi wstawkami konstrukcję. Na wierzchu znajdziemy podświetlone diodami LED wskaźniki informujące o aktualnie ustawionej czułości. Wszystko to dopełnia przyjemny dla oka, agresywny lecz nie odpustowy design.

Podkładka

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że podkładka odgrywa kluczową rolę podczas grania – szczególnie tego bardziej poważnego. HP również tutaj ma do zaoferowania podkładkę o wymiarach 400 x 450 mm i grubości 4 mm. Wyposażona w antypoślizgową powierzchnię ma doskonale sprawdzić się na każdej powierzchni. Poza tym charakteryzuje ją minimalistyczny i prosty design – jest po prostu czarna.

Headset

Stworzony przez HP i SteelSeries headset jest tak naprawdę wariacją na temat jednego z modeli Siberia. Linia ta cieszy się dużą popularnością wśród graczy – w końcu to m.in. dzięki niej duńska marka stała się jednym z liderów rynku, jeśli chodzi o akcesoria gamingowe.

Proponowane słuchawki to tak naprawdę brandowany model S200 z oferty SteelSeries. Słuchawki zgarniają dobre oceny i oferują przyzwoitą jakość dźwięku w grach. Wyposażono je w przetworniki o czułości 112 db i paśmie przenoszenia 10-28000 Hz. Dopełnieniem jest czuły, wysuwany z jednej z muszli mikrofon oraz długi kabel (1,8 m) z pilotem. Logo HP Omen sprawia, że będą one doskonałym dodatkiem do naszego laptopa.

 

Producenci sprzętu robią wszystko, żeby ich oferta odpowiadała potrzebom graczy. Nie inaczej jest tym razem. Kupując fajnie wyglądającego laptopa możemy od razu uzupełnić go o profesjonalny sprzęt. HP nie udaje tutaj, że potrafi produkować świetne akcesoria i oddaje pałeczkę renomowanej marce – w tym przypadku SteelSeries. Efekt jest naprawdę ciekawy i nietuzinkowy. Jeżeli komuś zależy na spójnych doświadczeniach wizualnych, będzie w pełni usatysfakcjonowany.

-

Artykuł powstał we współpracy z firmą HP

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu