Gry

Baldur's Gate 3 wygląda świetnie. Będzie hit na miarę poprzednich odsłon?

PW
Paweł Winiarski
11

Kult jakim obrosła seria Baldur's Gate jest niezaprzeczalny i oczekiwania względem trzeciej odsłony są ogromne. Czy uda się im sprostać? Nie sądzę, ale wyciekły właśnie pierwsze screeny z gry i prezentują się naprawdę dobrze.

Baldur's Gate to seria gier fantasy RPG oparta na zasadach Dungeon's & Dragons. Pierwsza odsłona pojawiła się w 1998 roku i to właśnie wtedy debiutował silnik Infinity, kojarzony później z tego typu produkcjami charakteryzującymi się izometrycznym widokiem. Dwa lata później na rynku pojawiło się Baldur's Gate II, prace nad trójką zapowiedziano dość szybko, bo w 2003 roku. Ostatecznie jednak zostały one wstrzymane. Trzecią część ponownie zapowiedziano w połowie 2019 roku, a za grę odpowiedzialne jest Larian Studios.

Wyciek obrazków z gry to robota francuskiego serwisu Jeux4CTU, później zostały one usunięte, ale jak to mówią - w internecie nic nigdy nie ginie. Dzięki temu jeszcze przed oficjalnymi materiałami możemy im się trochę przyjrzeć. Zgodnie z oczekiwaniami, ponownie dostaliśmy klasyczny dla serii rzut izometryczny oraz równie klasyczne dla gatunku RPG rozmowy ze zbliżeniami na postacie.

Jak możecie się domyślić, obrazki pochodzą z wczesnej wersji gry, więc można śmiało liczyć na jeszcze lepszą oprawę, ale trzeba też pamiętać, że to przecież nie grafika jest najważniejsza w produkcjach cRPG. BGIII może wyglądać rewelacyjnie, ale nie sprostać oczekiwaniom jeśli chodzi o opowieść i wtedy nawet najpiękniejsza oprawa nie pomoże. A trzeba przyznać, że na screenach z wycieku gra prezentuje się naprawdę nieźle, choć oczywiście nie można tu w ogóle mówić o jakiejkolwiek rewolucji w gatunku czy nowym poziomie oprawy. Takimi rzeczami niech zajmą się inni producenci.

Pozostaje czekać na fragmenty rozgrywki, które podobno mają pojawić się w sieci już dziś.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: