Telekomy

Awaria sieci Plus. Nie działają połączenia i wiadomości SMS w całej Polsce

Grzegorz Ułan
34

Przykra sytuacja spotkała na koniec tygodnia klientów sieci Plus, którzy od godzin porannych nie mogą korzystać z podstawowych usług tego operatora.

Awaria sieci Plus

W serwisie Downdetector od godziny 8 odnotowano prawie 2 tysiące zgłoszeń z całej Polski.

Mapa awarii sieci Plus

Mapa awarii sieci Plus pokazuje, że najwięcej zgłoszeń jest z największych miast w Polsce.

Z komentarzy pod mapą czytamy, że awaria sieci Plus dotyczy połączeń i wiadomości SMS. Problemy zgłaszają również klienci operatorów wirtualnych, działających na nadajnikach Plusa, jak Mutimedia czy Premium Mobile.

Z kolei na Facebooku, jest ogromna ilość zgłoszeń rozżalonych klientów, dla których w tym czasie kontakt telefoniczny jest na wagę złota

Nie mogę wysyłać smsów. Połączenia idą. Nawet smsy z banku nie przychodzą (od innych ,,instytucji '' również, a muszę pilnie m.in. przelewy porobić do których kody są wymagane. Plus, co jest grane? I to w dobie corona, gdzie jesteśmy skazani na komórki!

Nie można dzwonić, ani nikt nie jest w stanie połączyć się z nami. A przed momentem otrzymałam SMS z Plusa, że zalegam z płatnością faktury... Próbuje wykonać przelew, ale nie jestem w stanie ponieważ operację muszę potwierdzić kodem SMS, który nie dociera... Porażka nie sieć. Zamiast przypominać o płatnościach w takim momencie powinni wysłać informacje o utrudnieniach i o ich czasie trwania.

Jak widać, problem jest naprawdę poważny, miejmy nadzieję, że Plus szybko poradzi sobie z nim i przywróci klientom możliwość wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości SMS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu