3

Avatars.pl – nie bądź tylko tekstem.

Na startups.pl znalazłem nowy polski serwis o nazwie Avatars.pl. Jak sama nazwa skazuje serwis ten ma coś wspólnego z avatarami (małe obrazki symbolizujące użytkownika w serwisie internetowym). O czym jest avatars.pl napisane jest w sekcji o serwisie (kapitalne dwa zdania tłumaczące wszystko) Dlaczego w internecie masz być tylko jakimś tekstem? Bez twarzy. Nadszedł czas zmian […]

Na startups.pl znalazłem nowy polski serwis o nazwie Avatars.pl. Jak sama nazwa skazuje serwis ten ma coś wspólnego z avatarami (małe obrazki symbolizujące użytkownika w serwisie internetowym).

O czym jest avatars.pl napisane jest w sekcji o serwisie (kapitalne dwa zdania tłumaczące wszystko)

Dlaczego w internecie masz być tylko jakimś tekstem? Bez twarzy.
Nadszedł czas zmian – avatars – Twoja osobowość online. Pokaż siebie.

Czyli zamiast tworzyć lub dodawać avatary w wielu serwisach internetowych, dodaje je do avatars.pl dzięki temu twój avatar będzie utrzymywany i zarządzany tylko w jednym miejscu.
Za granicą funkcjonuje serwis gravatar.com realizujący dokładnie ten sam pomysł – niestety prędkość działania tego serwisu skutecznie odstrasza polskich internautów. Dodatkowym argumentem za korzystaniem z Avatars.pl jest fakt, że możemy w nim przypisywać avatary do konkretnych stron internetowych – czyli na przykład twój avatar na antyweb.pl będzie inny inż avatar na forum dyskusyjnym o golarkach.

Nie wiem jakie są nadziej i plany autorów serwisu – uważam jednak, że może być ciężko z rozwinięciem tego pomysłu.

Trzeba się również przygotować na duże obciążenia serwera jeśli na przykład jakiś duży serwis wraz z użytkownikami zdecydują się na korzystanie z avatars.pl (mybloglog.com, który miał duże problemy swojego czasu z wydajnością został natychmiast odłączany od większych serwisów takich jak techcrunch.com)

Autorom serwisu życzę powodzenia, bo jeśli uda się spopularyzować ten serwis to będzie on bardzo przydatny dla naszych internautów.