Startups

Avatars.pl - nie bądź tylko tekstem.

Grzegorz Marczak
Avatars.pl - nie bądź tylko tekstem.
3

Na startups.pl znalazłem nowy polski serwis o nazwie Avatars.pl. Jak sama nazwa skazuje serwis ten ma coś wspólnego z avatarami (małe obrazki symbolizujące użytkownika w serwisie internetowym). O czym jest avatars.pl napisane jest w sekcji o serwisie (kapitalne dwa zdania tłumaczące wszystko)...

Na startups.pl znalazłem nowy polski serwis o nazwie Avatars.pl. Jak sama nazwa skazuje serwis ten ma coś wspólnego z avatarami (małe obrazki symbolizujące użytkownika w serwisie internetowym).

O czym jest avatars.pl napisane jest w sekcji o serwisie (kapitalne dwa zdania tłumaczące wszystko)

Dlaczego w internecie masz być tylko jakimś tekstem? Bez twarzy.
Nadszedł czas zmian – avatars – Twoja osobowość online. Pokaż siebie.

Czyli zamiast tworzyć lub dodawać avatary w wielu serwisach internetowych, dodaje je do avatars.pl dzięki temu twój avatar będzie utrzymywany i zarządzany tylko w jednym miejscu.
Za granicą funkcjonuje serwis gravatar.com realizujący dokładnie ten sam pomysł - niestety prędkość działania tego serwisu skutecznie odstrasza polskich internautów. Dodatkowym argumentem za korzystaniem z Avatars.pl jest fakt, że możemy w nim przypisywać avatary do konkretnych stron internetowych - czyli na przykład twój avatar na antyweb.pl będzie inny inż avatar na forum dyskusyjnym o golarkach.

Nie wiem jakie są nadziej i plany autorów serwisu - uważam jednak, że może być ciężko z rozwinięciem tego pomysłu.

Trzeba się również przygotować na duże obciążenia serwera jeśli na przykład jakiś duży serwis wraz z użytkownikami zdecydują się na korzystanie z avatars.pl (mybloglog.com, który miał duże problemy swojego czasu z wydajnością został natychmiast odłączany od większych serwisów takich jak techcrunch.com)

Autorom serwisu życzę powodzenia, bo jeśli uda się spopularyzować ten serwis to będzie on bardzo przydatny dla naszych internautów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu