Po Godzinach

Avatar wyprzedził Avengersów i (znowu) jest najbardziej dochodową produkcją wszech czasów

Kamil Świtalski
Avatar wyprzedził Avengersów i (znowu) jest najbardziej dochodową produkcją wszech czasów
1

Avatar może nie być waszym ulubionym filmem, ale... ponownie zajmuje zaszczytne, pierwsze, miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów wszech czasów.

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla branży filmowej. Pandemia dotknęła ją... właściwie na każdym szczeblu. Problemy z produkcją, zamknięte kina... końca, szczerze mówiąc, nie widać. Wytwórnie i wydawcy robią co tylko w ich mocy by wszystko się kręciło jak dawniej. I choć z premierami nie jest łatwo - bo przecież nawet najnowsze filmy na VOD nie smakują większości równie dobrze, co wówczas gdy są zagryzane popcornem w multipleksie, to są tytuły które nawet w tak trudnym czasie brylują i... powracają na szczyt. Taki los spotkał Avatara Jamesa Camerona, który został zdetronizowany przez Avengers: Koniec Gry, a teraz znów jest najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Jak to możliwe?

Avatar ponownie na szczycie listy najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Wystarczyło ponowne wpuszczenie go do chińskich kin

Avatar po latach ponownie trafił do kin. Chiny to rynek który jest... niewyobrażalny, ogromny i niezwykły. Na tyle, że ponowne zaserwowanie w tamtejszych kinach hitu z 2009 roku pozwoliło mu znowu trafić na szczyt listy najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Produkcja odnotowała przychód na poziomie 2 798 579 794 dolarów, przebijając tym samym uwielbianych Avengers: Koniec Gry (2 797 800 564 dolarów). Pojedynek jest jednak mocno zacięty — i prawdopodobnie tylko kwestią czasu jest to, aż obie te produkcje znów zamienią się miejscami. Disney lubi ponownie serwować swoje największe klasyki w kinach, a biorąc pod uwagę niezwykłą sytuację, raczej nikt nie zdziwi się na (jeszcze jeden) powrót Avengersów do sal kinowych. Warto przypomnieć, że trzeci najbardziej kasowy film wszech czasów, Titanic, poza swoją premierą w 1997 roku trafił do sal jeszcze dwukrotnie: w 2012 oraz 2017.

Obecny pojedynek jest tak naprawdę tylko symboliczny i Disney ściga się... sam ze sobą. W końcu zarówno marvelowski hit, jak i produkcja 20th Century Fox, należą do niego.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu