Technologie

Brak koncepcji na prezent? Sprzęt audio pod choinką to świetny pomysł

Jakub Szczęsny
Brak koncepcji na prezent? Sprzęt audio pod choinką to świetny pomysł
9

Jeszcze kilka lat temu nie wierzyłem, że choćby minimalistyczny sprzęt audio będzie bardzo ważnym elementem "technologicznego wystroju" mojego mieszkania. Nie sądziłem także, że przyda mi się coś takiego jak głośnik bezprzewodowy do smartfona. A jednak, rzeczywistość skutecznie zweryfikowała moją postawę i... dzisiaj nie wyobrażam sobie choćby dnia bez dobrego sprzętu audio.

Kiedy wstaję rano, pierwsze słowa kieruję do swojego inteligentnego głośnika - Google Home'a, który po pierwszej wydanej przeze mnie komendzie grzecznie uruchamia radio, którego słucham przez większość dnia. W trakcie domówek, czy spokojnych wieczorów przy "czymś mocniejszym" wybieram już Spotify, które ciszej lub głośniej dystrybuuje dźwięk do uszu. Ale to oczywiście nie jedyny typ głośników, z jakich korzystam - równie ważne są dla mnie te typowo przenośne warianty oraz zestawy, które można podłączyć do komputera.

Głośniki - do komputera, przewodowe, bezprzewodowe - to nie musi być drogi wydatek

Ceny różnych typów głośników wahają się nawet od kilkudziesięciu złotych, aż po grube tysiące, jeżeli mówimy o sprzęcie dla tzw. "audiofilów". Raczej nie jestem człowiekiem, który posiada słuch absolutny, w zasadzie jestem z gatunku tych, którym "słoń na ucho nadepnął" i bardziej skupiam się na użyteczności danego gadżetu, a nie na wrażeniach słuchowych. Oczywiście, zidentyfikuję większe różnice między konkretnymi urządzeniami, ale to właściwie wszystko na co stać moje aparaty słuchowe. Żadnych subtelności raczej nie wychwycę.

I właśnie dlatego w moim mieszkaniu dzielnie znosi mnie Google Home, a i mam kilka bezprzewodowych głośników Bluetooth, które ratują mi skórę na wyjazdach. Kupno głośnika z myślą o prezencie pod choinką jest raczej bezpiecznym wyborem - szczególnie, jeżeli upominek ma zostać wręczony gadżeciarzowi. Warto wiedzieć jednak, że w przypadku audiofila kupno sprzętu audio może być wręcz... niemożliwe. Ten typ konsumentów nowych technologii rządzi się swoimi prawami i raczej trudno jest trafić w ich gusta. Trzeba też powiedzieć sobie szczerze - sprzęt dla typowych audiofilów swoje kosztuje.

Dobry pomysł na prezent znajdziesz na Antyweb. Również wtedy, gdy szukasz głośnika dla siebie

Komputerowe, przewodowe, bezprzewodowe, drogie, tanie, w sam raz. Konstruując stronę Prezenty Antyweb kierowaliśmy się najnowszymi trendami na rynku oraz właśnie użytecznością. Wybraliśmy dla Was ciekawe, wysokiej jakości głośniki, które powinny spodobać się nie tylko obdarowanym, ale również... Wam. Niewykluczone, że wśród naszych propozycji znajdziecie coś, co wcale nie powędruje pod choinkę, lecz postanowicie samym sobie sprawić ciekawy upominek. Ale to nie wszystko - w naszym prezentowniku znalazły się również inne kategorie sprzętu oraz akcesoriów. Gwarantujemy Wam, że każdy znajdzie coś dla siebie - nie tylko wziąwszy pod uwagę typ gadżetu, ale również jego cenę. Serdecznie zapraszamy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

swietaaw